Lee Monroe "Mroczne serce. Przeznaczeni"

1 CommentsInformacje od wydawnictwa:

Autor:                Monroe Lee
Data premiery: 2011-05-16
Ilość stron:        376
Tłumaczenie:     Lipińska Joanna

Opis:

Zanurz się w świecie mrocznego romansu paranormalnego,
w którym czarująca bohaterka musi wybrać pomiędzy dwoma
niepokojąco kuszącymi możliwościami.

Jane Jonas, która niedługo skończy szesnaście lat, ma niepokojące powtarzające się sny. Pojawia się w nich tajemniczy chłopak i mówi jej, że są sobie przeznaczeni. Jej matka jest coraz bardziej zaniepokojona niebezpiecznymi nocnymi wędrówkami dziewczyny. Ale świat snów i rzeczywistość już niedługo się spotkają…
Gdy Jane zaprzyjaźni się z tajemniczym nowo przybyłym chłopakiem, niezmiernie interesującym blondynem, fascynującym i innym niż wszyscy, zapragnie go bardziej niż kogokolwiek… dopóki na jej drodze nie stanie towarzysz ze snów.
Dziewczyna musi wybrać jeden z dwóch światów –– ten znajomy, w którym pojawiła się romantyczna ekscytująca nuta lub ten drugi, mroczny i groźny, gdzie anioły, wilkołaki i czarujący nieznajomy starają się ją uwieść.

Moja opinia:

Do tej książki przyciągnęła mnie okładka. Ładna dziewczyna ubrana w delikatną, zwiewną i niebieską sukienkę, a na drugim planie postać wilka. To wszystko jest spowite tajemnicą i możliwe, że dlatego tak mnie to przyciągnęło.

Książka opowiada o Jane Jonas. Dziewczyna, która uczy się w domu przez problemy z rówieśnikami. Jest samotna i niezbyt pewna siebie. Kolejna Bella Swan, jak to niektórzy ujmują? Nie wydaje mi się. Poza tym nie lubię porównywać różnych bohaterów książek.
Jane zaprzyjaźnia się z przystojnym chłopakiem, coś ich do siebie zbliża. Czy to jakieś większe uczucie? Chyba tak. Jednak w Evanie jest coś dziwnego, mimo wszystko dziewczyna stara się to ignorować i zwala wszystko na to co przeżył. Gdy jej sny o dziwnym chłopaku nasilają się jej świat staje do góry nogami. Kim jest Luka, który pojawił się jakby znikąd? Dlaczego są sobie „przeznaczeni” i co to ma znaczyć? Gdy chłopak ze snów dzieli się z nią przerażającą wiadomością, Jane nie wie co robić. Zostawić wszystko co zna i przybyć do nowego świata, czy zostać z rodziną i Evanem. 
Ten ‘drugi świat’ jest bardziej apetyczny, co jest chyba oczywiste. Wilkołaki, anioły i wampiry, które mają ochotę wgryźć się w jej szyję. Niebezpieczeństwo przyciąga.

Jedna dziewczyna. Dwa światy. Dwie bratnie dusze.
Dwie miłości. I jedna śmiertelnie niebezpieczna decyzja.

Pomysł na fabułę nie jest oryginalny, często spotyka się książki z gatunku paranormal romance, które opisują wejście dziewczyny, do tego drugiego świata. Czy nawet perypetie nastolatki pod tytułem ‘Którego z przystojniaków wybrać?
Książka niespecjalnie przypadła mi do gustu. To nie są moje klimaty. Ciągnąca się zbyt wolno, akcja. Brak wyrazistej postaci. Autorka skupiła się na baśniowym świecie, delikatnych opisach i zapomniała chyba dodać tego 'pazurka', dzięki któremu książka jest warta większej uwagi. Książka trzyma w napięciu, ale dopiero w końcowych rozdziałach. Wcześniej wszystko jest melancholijne. 

„Mroczne Serce. Przeznaczeni” znalazła się na mojej półce i nie mam zamiaru jej z niej wyrzucać. O dziwo decyduję się na kupno kolejnej części,  ze względu na zakończenie, które budzi u mnie sprzeczne uczucia.

Książkę oceniam na 2,5/5 i mam nadzieję, że kolejna część zaskoczy mnie prawdziwą akcją.

You may also like

1 komentarz:

  1. Nie słyszałam wcześniej o tej książce jednak chętnie się z nią zaponam mimo dośc mało pozytywnej recenji. Zapraszam do siebie;)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.