C.C. Hunter "Przebudzona o świcie"

8 Comments
INFORMACJE:
Data premiery: 21 maja 2014
Wydawnictwo: Feeria
Seria: Wodospady Cienia tom 2
Ilość stron: 384
Czas czytania: 2 dni


Jakiś czas  temu miałam okazję zaznajomić się z "Urodzoną o północy" - pierwszym tomem serii "Wodospady Cienia" autorki C.C. Hunter, która spodobała mi się, lecz nie powaliła. Mimo tego z niecierpliwością czekałam na drugą część i gdy już wpadła w moje ręce od razu się za nią zabrałam. Byłam niesamowicie ciekawa jak potoczą się dalsze losy głównej bohaterki, która znalazła się w obozie pełnym tajemnic i jak się później okazuje istot paranormalnych. 

Kylie Galen przyzwyczaiła się już do codzienności w Wodospadach Cienia. Są tu wampiry, wilkołaki, czarownice i pełno innych stworzeń nadnaturalnych. To mieszanka wybuchowa, więc często występują tu konflikty. Mimo tego Kylie czuje się tu lepiej, niż w domu. Ma szansę dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest. Dziewczyna potrafi komunikować się z duchami, jeden z nich odwiedza ją ostrzegając, że zginie jedna z osób, które kocha. Czy Kylie zdoła rozwiązać zagadkę i uchronić tę postać? 
Lucas opuścił obóz, a uczucia nastolatki zwróciły się w stronę Dereka. Mimo nieobecności wilkołak nie daje jej spokoju. Nawiedza ją w swoich snach, pisze listy. Co się stanie, gdy wróci?

"Przebudzona o świcie" ma jeden element, który uwielbiam, czyli miejscem akcji jest obóz/internat. Sama nie potrafię uzasadnić dlaczego pociągają mnie miejsca, gdzie rodzice spadają na drugi plan. W Wodospadach Cienia znajdziemy wiele istot nadprzyrodzonych, to duży plus, ponieważ autorka nie skupia się tylko i wyłącznie na jednym, to jakaś różnorodność. 
Jednak odkrywanie kim tak naprawdę jest Kylie stało się trochę nużące, mam nadzieję, że autorka uchyli nam rąbek tajemnicy już w następnym tomie, ponieważ niewiedza jest dosyć męcząca. Zagadki w "Przebudzonej o świcie" są ciekawe, chcemy za wszelką cenę rozwiązać wszystkie z nich, właśnie dlatego książka jest tak wciągająca. Siedziałam z nią po nocach i nie mogłam odłożyć jej na bok. Ta lekka młodzieżówka pozwala się zrelaksować, autorka ma bardzo ciekawe poczucie humoru, przez co można się rozluźnić i pośmiać podczas lektury. 
Duża zmiana zachodzi w głównej bohaterce. W pierwszym tomie byłą dosyć przeciętna, mogła nawet irytować swoim zachowaniem, jednak w "Przebudzonej o świcie" zmienia się nie do poznania. Stała się dojrzalsza i silniejsza, nie tylko psychicznie. Dzięki temu Kylie stała się bardziej zjadliwa. Jednak rozterki miłosne, nadal są nudnawe. Nie przeszkadzały mi podczas lektury, mam tylko nadzieję, że w tomie trzecim, wszystko się rozkręci. 

"Przebudzona o świcie" to książka warta polecenia. Bardzo miło spędziłam przy niej czas i z wielką niecierpliwością czekam na tom 3, mam przeczucie, że będzie on jeszcze lepszy. :) 

Ocena: 7/10

Za możliwość zapoznania się z książką dziękuję wydawnictwu Feeria.
You may also like

8 komentarzy:

 1. Znam serie tylko ze słyszenia. Ale chętnie nadrobię braki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę koniecznie przeczytać drugi tom i szczerze, już nie potrafię się doczekać:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wkrótce będę miała okazję zapoznać się z pierwszym tomem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ładna okładka, ale sama tematyka do mnie niestety nie przemawia :/

  OdpowiedzUsuń
 5. Poluję na tą książkę ;) a teraz mam jeszcze większą ochotę, by ją przeczytać :)
  + zapraszam do mnie! nowa recenzja super książki :D
  ~Dżastin

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://wyznania-czytelniczki.blog.pl/ <- mój blog ;)

   ~Dżastin

   Usuń
 6. Nie wiem, czy sięgać. Musiałabym się jeszcze zastanowić :)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.