Claudia Gray, seria " Wieczna Noc"

2 Comments
                                                               


"Wieczna Noc" jest kolejną serią o wampirach, która sama nie wiem czym zachwyca. Okładkami? Nie sądzę, chociaż przy 4 części trochę bardziej się postarali. Fabułą? Niekoniecznie, jest ona zagmatwana i nieprzemyślana. Claudia pisała to co jej wpadło do głowy, bez jakiegokolwiek szerszego pomysłu. Przykładowo dopiero około setnej strony autorka obwieszcza nam, że Bianka jest wampirzycą. Nie sądzę, by autorka pragnęła trzymać czytelników w niepewności ze względu na sposób w jaki opisała ten "nic nie znaczący" fakt.


Historia opiera się na znanej każdemu "zakazanej miłości", czyli wampirzyca i łowca wampirów. Oryginalne,nie? Mimo wszystko w tej serii jest coś co polubimy. Nie wiem czy to naciągane zakończenia książki, które aż błaga by kupić kolejną, czy może seksowny wampir Balthazar, który naprawdę mnie zainteresował, gdyż dowiedziałam się, że 6 część jest zatytułowana właśnie jego imieniem. Co się kryje za tym krwiopijcą? Myślałam, że w 3 części usłyszymy o nim po raz ostatni, ale -niespodzianka- Claudia Gray lubi "szokować". Tak naprawdę tą serię mogła już zakończyć na trylogii. Ale nie! Przecież trzeba zarabiać kaskę na biednych czytelnikach, którzy chcą przeczytać " Wieczną Noc" do samego końca. 
Ja, nie spodziewając się tak beznadziejnej serii, kupiłam pierwszą część i z uśmiechem do twarzy zaczęłam ją czytać. Niestety podczas zagłębiania się w historię Bianki i Lucasa uśmiech schodził mi z twarzy.
Niedługo mam zamiar zakupić "Powrót do Wiecznej Nocy" wtedy skuszę się na napisanie dokładnej recenzji, sądzę, że nie będzie ona zbyt pochlebna.
Pierwsze trzy części serii mogę ocenić na 1,5/5.  
You may also like

2 komentarze:

  1. osobiście książka mi się podobała. jednak te wtrącanie o jakimś kwiatku, o którym jest tylko mowa kilka razy były nie potrzebne do niczego to nie pasowało do żadnego wydarzenia.dokładniej o Biance kim jest dowiadujemy się dopiero w połowie książki beż sensu. Jednak książka mi się podobała mam zamiar sięgnąć po następne części.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam kilka książek o wampirach. Wyporzyczałam je z biblioteki na chybił trafił, nie zwracałam nawet uwagi na to która to część. Z tych przypadkowych książek zapamiętałam tylko trzecią część "Wiecznej nocy" i tylko w tę serię postanowiłam wgłębić się bardziej. Mogę i ja nie oceniać tej książki zbyt pochlebnie - moja reakcja po przeczytaniu trzeciej części wyglądała mniej więcej tak " wtf? Jak można z wampira zrobić ducha? Co to w ogóle ma być? To wszystko jest takie bez sensu i nie trzyma się kupy.". Ale mimo to postanowiłam wgłębić się w całą serię i przeczytać ją od początku. I ty też mimo, że zhejtowałaś pierwsze trzy książki, zamierzasz przeczytać czwartą. Można hejtować tę serię, ale jednak jest w niej coś, co przyciąga czytelnika.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.