Joe Hill - "Pudełko w kształcie serca"

0 Comments


Joe Hill jest pseudonimem amerykańskiego pisarza - Josepha Hillstroma Kinga. Syna jednego z najlepszych, jak, nie najlepszego autora powieści grozy, czyli Stephena Kinga. Joe zadebiutował w 1997r. opowiadaniem 'The Lady Rests', którego nie miałam szansy przeczytać. Od tamtej pory zaczął pisać kolejne teksty, które był ukazywane w przeróżnych magazynach.

"Pudełko w kształcie serca" opowiada historię Juda Coyne'a, gwiazdy rocka, który jest przedstawiony jako typowy harleyowiec. Potężne cielsko, ogromna broda i twardy charakter. Z opisów zawartych w książce wynika, że miał on bardzo ciężkie dzieciństwo, mimo wszystko spełnił swoje marzenia związane z muzyką. Mężczyzna po rozwodzie zaczął spotykać się z różnymi kobietami, nie używał ich imion, tylko nazywał je jak stany z których, pochodziły.

Pewnego dnia Jude otrzymuje wiadomość z interesującą propozycją dotyczącą kupna ducha i jego garnituru. Jako wielbiciel "strasznych" przedmiotów, postanawia go zakupić za 1000$, stwierdzając, że może to być dobra reklama - "Jude Coyne kupuje poltergeista". Sławna gwiazda rocka nie spodziewała się, że jego zjawa, będzie pragnęła doprowadzić go do śmierci. Okazuję się, że cała aukcja była zaplanowana i miała na celu pozbycie się Coyne'a. Duchem jest ojciec dziewczyny, która popełniła samobójstwo ze względu na sposób w jaki pozbył się jej. Spakował rzeczy "Florydy" - Anny McDermott i po prostu wysłał do domu mimo jej stanu, czyli załamania nerwowego i tego co tak naprawdę czuła,  a mianowicie miłość jaką go darzyła. W wyniku wszystkich zdarzeń Jude wraz z Georgią - jego dziewczyną - postanawiają uciec i zaczynają wielką podróż, próbując schronić się i znaleźć sposób na pozbycie się ducha.

Do zakupienia tej książki zachęciła mnie -niestety - okładka, która wydaje się przerażająca. Teraz nauczyłam się nie oceniać książki po okładce.
Jest ona pisana przyjemnym językiem, nie trudnym, ale także nie prostym. Opisy są dość ciekawe mimo, że autor "wciska" je czasem tam gdzie nie potrzeba, przykładowo podczas akcji. Bohaterowie są interesujący, każdy z nich ma naprawdę barwną przeszłość i ciekawe jest zagłębianie się w nią. I to jest ogromny plus dla "Pudełka w kształcie serca". Mimo wszystko ta historia jest określona jako "horror", niestety brakuje mi tu czegoś związanego z tym. Może tej niesamowitej i stresującej atmosfery, która powinna krążyć w powietrzu podczas czytania. Fabuła mnie po prostu śmieszy, nie jest ona zbyt ciekawa, mimo, że oryginalna. No, bo kto kupuje ducha przez aukcję internetową? Tym Joe Hill mnie naprawdę zaskoczył. 
Książkę oceniłam na 2/5, ze względu na mieszane uczucia. Zapewne chodzi o to, że otwierając ją miałam nadzieję trafić na coś bardziej w stylu Stephena Kinga, mimo wszystko mam zamiar śledzić poczynania Hilla, mam nadzieję, że niedługo będę czytać jego książki z zapartym tchem.You may also like

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.