Zapowiedzi: luty 2013

14 Comments
Oto moja lista "must have" :)
Poruszający i niebanalny romans obyczajowy skierowany do młodych kobiet. Bestseller – prawie osiemset opinii na Amazonie, w tym ponad sześćset pięciogwiazdkowych. Książka o miłości, odwadze i poczuciu winy, które mogą zmienić całe ludzkie życie.

Kiedy Jacqueline przyjechała za swoim chłopakiem, do college’u, nie spodziewała się, że po dwóch miesiącach Brad zakończy wieloletni związek. Teraz musi odnaleźć się w zupełnie obcej rzeczywistości – jest singielką, studiuje ekonomię zamiast muzyki, a byli znajomi traktują ją jak powietrze.

Pewnej nocy, tuż po wyjściu z imprezy, Jacqueline zostaje zaatakowana przez Bucka, przyjaciela jej eks-chłopaka. Ocaloa przez nieznajomego, który wydaje się być przypadkiem we właściwym miejscu i o właściwym czasie, dziewczyna chce tylko zapomnieć o koszmarnym wydarzeniu. Jednak Lucas, jej wybawca, nie spuszcza z niej oka. Jacqueline nie wie, czego może się spodziewać po skrytym mężczyźnie, który całe zajęcia spędza gapiąc się na jej plecy i szkicując w notatniku.

 Kiedy okazuje się, że Buck nadal prześladuje Jacqueline, ta ma do wyboru: pozostać ofiarą albo nauczyć się bronić. Luke wydaje się być rycerzem na białym koniu, ale i on ma swoje tajemnice.

* * *

Rasa ludzka wymiera. Po wojnie z Partialsami, wychodowanymi w laboratoriach, zmodyfikowanymi genetycznie żołnierzami, pozostała ledwie garstka ocalałych. Ale to nie krwawe walki zdziesiątkowały ludzkość. Partialsi, niewdzięczne dzieci naukowców, wypuścili śmiercionośny wirus, RM, który wybił ponad 99% ludności. Od ponad dekady na świat nie przyszło ani jedno zdrowe dziecko…

W enklawie ludzi na Long Island panuje twarde prawo – każda kobieta, która ukończyła siedemnasty rok życia musi zajść w ciążę i urodzić dziecko. Z nadzieją, że właśnie ono przetrwa. Że będzie miało gen odporności na RM. I że dzięki niemu uda się stworzyć szczepionkę… Przez ostatnie lata asystująca w szpitalu Kira widziała już dość śmierci. Gdy Rada chce po raz kolejny obniżyć wiek reprodukcyjny, dziewczyna, mając już dość rozpaczy kolejnych młodych matek, zaczyna szukać rozwiązania problemu na własną rękę. Wiadomo, że wirus działa wyłącznie na ludzi, Partialsi pozostali odporni. Już od lat nikt nie widział ich oddziałów. Kira wierzy, że to właśnie w ciałach stworzonych w laboratoriach superżołnierzy znajduje się klucz do rozwiązania zagadki RM. Chce znaleźć i pojmać jednego z nich – nawet za cenę rozpętania kolejnej wojny…
* * *


„Ladacznica” to nadzwyczajna powieść o Mary Saunders, młodej córce biednej szwaczki, umieszczona w barwnym pejzażu Londynu i Monmouth XVIII-wiecznej Anglii.Mary zostaje wypędzona z domu przez swoją rozszalałą matkę gdy zachodzi w ciążę i niemal umiera na ulicach Londynu. Jej wybawicielką okazuje się Doll – prostytutka. Mary swobodnie przemierza Londyn wraz z Doll, ubrana w wyzywające, krzykliwe stroje i z krzykliwie umalowanymi na czerwono ustami, sprzedając swoje ciało mężczyznom. Stając w obliczu długów i gróźb, ucieka do Monmouth, rodzinnego miasta swojej matki, gdzie próbuje rozpocząć nowe życie jako pokojówka w domu pani Jones.

 Mary wkrótce odkrywa, że nie jest w stanie uciec od swojej przeszłości i od tego jak wiele są w stanie zapłacić jej ludzie za spełnianie zachcianek, które nie przystoją ich pozycji w społeczeństwie…

* * *
Słowa są najniebezpieczniejszą bronią..

 Ludania, brutalny kraj z surowymi prawami i społeczeństwem podzielonym na klasy mówiące różnymi językami. Najmniejsze naruszenie zasad, nawet spojrzenie w oczy przedstawicielowi wyższej klasy, karane jest śmiercią – tak jak najmniejsza próba sprzeciwu wobec rządów bezwzględnej królowej.

 Siedemnastoletnia Charlaina rozumie wszystkie języki. Przez całe życie z powodzeniem ukrywała ten śmiertelnie niebezpieczny dar – aż do dnia gdy spotyka Maxa. Przystojny, zagadkowy chłopak mówi językiem, jakiego wcześniej nie słyszała. I zna jej tajemnicę...
* * *
„SEVILE. Magia miłość” to paranormalny romans dla tych, którzy mają dość bezbronnych księżniczek ratowanych przez dzielnych rycerzy. Czas odwrócić historię i poznać nietypową kobietę, dbającą o życie nieporadnego mężczyzny.

 Selena jest sevilem. Istotą z innego wymiaru wtrącającą się w życie ludzi. Zostaje jej powierzona odpowiedzialna misja – zniszczenie naukowca, który jest coraz bliżej prawdy i odkrycia tajemnicy sevili. Ciężko jest jednak zrealizować plan, gdy dostaje się ciało człowieka, którym nie umie się posługiwać. Dziewczyna, prócz nowych doznań i emocji, będzie musiała zmierzyć się z silnym uczuciem do swojego celu. Wie, że go kocha. Wie, że musi go zabić. Czy będzie umiała połączyć te dwie opcje?
A wy czego wyczekujecie? :)


You may also like

14 komentarzy:

 1. Z powyższych książek czekam tylko na "Partials", bardzo mnie ona interesuje. :) A tak spoza tej notki to wyczekuję premiery ostatniego tomu Darów Anioła i kolejnej części serii Keri Arthur, ale kiedy te książki się ukażą, to pewnie sami filozofowie tego nie wiedzą. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam na Tak blisko i Lewą stronę życia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawie się zapowiada :) Najbardziej podoba mi się "Partials" i "Przysięga" - sama chętnie sięgnę po te książki. To moje klimaty, takie książki lubię najbardziej.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. już kilkakrotnie na blogach widziałam zapowiedzi i co... luty jest pełen fantastycznych książek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hm ... jakoś nic prócz "Ladacznicy" mnie nie zainteresowało, dlatego za resztę grzecznie podziękuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z tej listy stawiam na "Ladacznicę".

  OdpowiedzUsuń
 7. Z wymienionych przez Ciebie książek czekam na "Partials" i "Tak blisko", mam nadzieję, że się na nich nie zawiodę. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Partials zdecydowanie dla mnie. I może jeszcze ,,Ladacznica".

  OdpowiedzUsuń
 9. Zaciekawiła mnie "Magia i miłość", ale moim numer jeden na luty jest "Sklepik z Niespodzianką Lidka" Kasi Michalak. Już nie mogę się doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem strasznie ciekawa "Przysięgi"; "Partials"; "Pocałunku Gwen Frost" oraz "Wilczego paktu". Z miłą chęcią widziałabym te książki na swojej półce :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Znowu zostanę bankrutem. Baaaardzo chcę sięgnąć po "Partials" :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja najbardziej ostrzę sobie kły na Ladacznicę. Po tej autorce spodziewam się czegoś naprawdę interesującego :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. A mnie spodobała się Ladacznica! Już sama okładka bardzo elektryzująca.
  (cóż za słodkie imię głównej bohaterki- Doll) :-)

  OdpowiedzUsuń
 14. Same świetne tytuły :) teraz tylko wygrać milion... :) Pozdrawiam i dodaje do obserwowanych :)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.