Amanda Hocking "Rozdarta"

8 Comments
INFORMACJE:
Data premiery: 10 kwietnia 2012
Wydawnictwo: Amber
Cykl: Trylogia Trylle tom 2
Tom 1: "Zamieniona" (recenzja)
Kategoria: literatura młodzieżowa, paranormal romance
Ilość stron: 320
Czas czytania: 3 dni


Już jakiś czas temu zakupiłam pełną trylogię "Trylle" Amandy Hocking. Kierowała mną przede wszystkim przyjazna cena, ponieważ jeden tom kosztował około 5 zł. W mojej głowie świtały same pochlebne recenzje, które pojawiały się wraz z premierą cyklu. Z chęcią zabrałam się za "Zamienioną", czyli pierwszą część, jednak okazało się, że "Trylle" to nic innego jak gniot. Trochę czasu minęło zanim zabrałam się za "Rozdartą", byłam zniesmaczona ponownym spotkaniem z autorką. Mimo tego szkoda było by książka się kurzyła. Jak już jest trzeba ją przeczytać. O dziwo tym razem moje odczucia były całkowicie inne. Zapraszam do dalszej lektury recenzji.

Główną bohaterką jest Wendy Neverly, która jak się okazuje w poprzednim tomie jest królewną Trylii. Porywa ją Vittra, wrogie plemię, które pragnie by zasiadła na ich tronie. Tam poznaje Lokiego, mężczyzna pomaga jej uciec, wraz z sojusznikami, którzy przybyli po Wendy. Dziewczyna dowiaduje się, że tak naprawdę jej ojciec żyje i jest nim ich największy wróg. Jakie decyzje podejmie młoda królewna. Czy nauczy się korzystać ze swojej mocy? Czy dojrzeje na tyle by zasiąść na tronie?

Amanda Hocking podniosła poziom swojej twórczości. Pierwsze rozdziały czytałam z niemałą niechęcią, nie sądziłam, że znajdę w "Rozdartej" coś godnego uwagi. Na szczęście myliłam się, a  autorka pozytywnie mnie zaskoczyła. Akcja toczy się o wiele szybciej niż w "Zamienionej", dowiadujemy się wiele nowych wartościowych informacji. Sądziłam, że będzie to typowo schematyczna powieść, jak się okazuje, nie jest tak. "Trylle" to oryginalna trylogia, gdzie znajdziemy nieznane nam wcześniej stworzenia nadnaturalne i bardzo ciekawie skonstruowany świat. Autorka przedstawia nam hierarchię jaka tam rządzi, jednak lepiej wygląda to w tomie 3, czyli "Przywróconej" - jednak o tym tytule usłyszycie więcej później. 

Kolejnym dużym zwrotem akcji są bohaterowie, którzy z szaroburych postaci zmieniają się w ludzi, których darzymy sympatią i martwimy się o ich losy. Wendy w końcu pokazuje na co ją stać. Tak samo jak jej matkę Elorę - bardzo miło obserwuje się przemianę jaką przechodzi. 

"Rozdartą" czytałam z zapartym tchem. W pewnych momentach nie mogłam się od niej oderwać. Nie jest to lektura wysokich lotów, lecz jak na młodzieżówkę byłam zadowolona. Szkoda, że "Zamieniona" jest na tak kiepskim poziomie, ponieważ odrzuca wielu potencjalnych czytelników. Mimo tego polecam tę trylogię jako odpoczynek od cięższych lektur. Nie należy się po niej spodziewać zbyt dużo, mimo wszystko miło spędziłam przy niej czas. 

Ocena: 6/10You may also like

8 komentarzy:

 1. Raczej odpuszczę sobie tę lekturę.
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że autorka się poprawiła, jednak już parę razy przejechałam się na takich paranormal romance z promocji właśnie za 5 zł, które okazały się gniotami. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Całkiem fajna trylogia. Fakt, szału nie robi, ale da się przeczytać. Chwilami straszliwie irytująca, a ostatnia część trochę mnie zawiodła.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam, ale uznałam, że to nic specjalnego...

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś do młodzieżówek mnie włąśnie ostatnio ciagnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. świetny blog ♥
  Jestem tutaj u Ciebie po raz pierwszy i na pewno nie ostatni :*
  zapraszam do mnie :)
  może obserwacja?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytam innych komentarze i muszę przyznać, że jestem zaskoczona.. Książka na początku mnie nie przekonywała, bo nie miałam ochoty na fantastykę, ale jak doszłam do ok. 50 strony tak się wciągnęłam, ze nie mogłam oderwać się od czytania, tylko musiałam ze względu na święta.. Dlatego własnie zaczynam 3 część, ale boję się, ze mnie rozczaruje, bo przypadkowo coś przeczytałam ;/ Jednak pomimo tego, książka moim zdaniem jest rewelacyjna, mi się bardzo podoba i jak ją czytam przenoszę się w inny świat. Zapominam o tym, co dzieje się koło mnie.. w 2 części tak się popłakałam, ze na 2 dzień jak wstałam miałam spuchnięte powieki przez kilka godzin... A więc moim zdaniem 1 i 2 część WSPANIAŁE, a 3 jeszcze nie skończyłam . :)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.