Zapowiedź: wydawnictwo Replika + "Countdown" Miry Grant

5 Comments

To historia argentyńskiej rodziny, na której drodze staje najsłynniejszy lekarz XX wieku, Doktor Mengele. Tak rozpoczyna się mrożące krew w żyłach spotkanie z potworem, który przybierając ludzką twarz, wkracza w intymny świat niczego niepodejrzewającej rodziny. U Puenzo fikcja nosi znamiona prawdy, a z pozoru zwykła historia zmienia się w trzymający w napięciu thriller. 

Na kanwie książki powstał film, Wakolda, z Natalią Oreiro w jednej z głównych ról, który był argentyńskim kandydatem do Oscara za rok 2013. 

Lucía Puenzo - artystka wszechstronna, pisarka, scenarzystka i reżyser. Zaliczona przez prestiżowy magazyn literacki „Granta” do grona 20 najlepszych młodych pisarzy z kręgu języka hiszpańskiego. "Anioł Śmierci" to jej piąta powieść, która do tej pory została przetłumaczona na 15 języków.  


W Finlandii Larry Thorne jest uznawany za bohatera narodowego. 

Urodzony jako Lauri Törni, walczył w wojsku fińskim z Sowietami podczas wojny zimowej (1939-1940), a następnie przeszkolony przez Waffen SS, w wojnie kontynuacyjnej (1941-1944). Po II wojnie światowej, ścigany pod groźbą śmierci, stał się uchodźcą, więźniem politycznym, nielegalnym emigrantem. Zimna Wojna sprawiła, że znalazł nowy dom w USA i stał się jednym z pierwszych członków "zielonych beretów". 


J. Michael Cleverley ("Mike") - pracował przez ponad trzydzieści lat w amerykańskim Foreign Service i Departamencie Stanu. Obecnie emerytowany, nadal jest  wykładowcą nauk politycznych i ekonomii, a także członkiem Washington Institute of Foreign Affairs. Pisanie stanowi jego hobby. Świat jaki znasz przestanie istnieć!  Jedyną nadzieją dla młodziutkiej Amandy Amberlee jest doktor Daniel Wells. Nastolatka cierpi na zaawansowane stadium białaczki, którą pokonać może tylko i wyłącznie Marburg EX19 – pierwszy na świecie skuteczny lek na raka, stworzony z jednego z najbardziej niebezpiecznych wirusów znanych człowiekowi. Wszystko wskazuje na to, że specyfik działa – dzięki doktorowi Wellsowi Amanda wraca powoli do normalnego życia.   Jednocześnie w niezależnym laboratorium w Wirginii trwają zaawansowane badania nad szczepionką, która raz na zawsze miałaby uwolnić ludzkość od wirusa grypy. Nie każdemu jednak podobają się badania doktora Alexandra Kellisa. Grupa określająca się Armią Wybawienia włamuje się do laboratoriów naukowca, doszczętnie niszcząc dorobek jego życia.   Tym samym wywołana zostaje reakcja łańcuchowa zwyczajnych zbiegów okoliczności i gry przypadków, której wynikiem już wkrótce będzie kres znanego świata.Tak wyglądał początek końca. Przeczytajcie o Powstaniu!

Więcej informacji o "Przeglądzie Końca Świata":

You may also like

5 komentarzy:

 1. Czytałam wiele pozytywnych recenzji o "Przeglądzie Końca Świata", więc z chęcią bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Countdown - fajne opowiadanko, od razu dodaje ,,smaczku" okolicznością Powstania. Czytałam je jako dodatek do któregoś z tomów, dobrze, że wydawnictwo zdecydowało się je przetłumaczyć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jako fan Miry Grant sięgnę po tę książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Najbardziej jestem zachwycona zapowiedzią "Countdown"

  OdpowiedzUsuń
 5. Po raz kolejny się powtórzę, ale nie mogę doczekać kiedy dane będzie mi dostać w swoje ręce serię "Przeglądu końca świata". :)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.