Tammara Webber "Tak blisko"

6 Comments
Data premiery: 6 lutego 2013
Wydawnictwo: Jaguar
Cykl: "Kontury serca" #1

Wiele razy spotykałam się z okładką książki "Tak blisko", jednak nie byłam pewna, czy kiedykolwiek po nią sięgnę. Nagle zaczęło mi ją polecać wiele osób, więc po tak długim czasie unikania jej, w końcu wzięłam ten tytuł w swoje łapki. Uwierzcie, że nie pożałowałam. Ta lekka i intrygująca książka umiliła mi kilka wieczorów i popołudni. 

Jacqueline przeżywa teraz ciężkie czasy. Jej chłopak Bradley zerwał z nią po trzech latach związku, w który bardzo się zaangażowała. Dodatkowo nie dał jej, żadnego konkretnego powodu. Dziewczyna jest załamana. Kolejne wydarzenia jeszcze bardziej ją dobijają. Wracając z imprezy zostaje zaatakowana przez przyjaciela swojego byłego, Bucka, który próbuje ją zgwałcić. Na szczęście na miejscu pojawia się Lucas, tajemniczy chłopak ratuje ją z opresji. Między nimi tworzy się pewna więź, jednak ten skrywa wiele tajemnic, które nie pozwalają im się połączyć. 

"Tak blisko" to książka z typu new adult, za którym ostatnio szaleję. Potrzebne są mi chwile relaksu, a tego typu lektury jak najbardziej się do tego nadają. Tammara Webber wita nas z impetem, od razu zostajemy zalani falą wydarzeń i nawet nie wiemy kiedy zostajemy wciągnięci do świata Jacqueline. 
Ciągle coś się dzieje. Akcja jest wartka, a autorka dokłada nam do tego garść sekretów i intrygujących tajemnic. Tej lektury nie można odłożyć na bok. Czytałam ją w każdej wolnej chwili i wciąż było mi mało. Fabuła jak na książkę młodzieżową jest bardzo rozwinięta. Mamy tu do czynienia z tak ciężkim tematem jakim jest gwałt. Tammara Webber nie bała się przedstawić tego problemu w realistyczny sposób i za to otrzymała ode mnie wielki plus. 
Oczywistym faktem jest, że "Tak blisko" skupia się na romansie, który tym razem przypadł mi do gustu. Relacje głównej bohaterki i Lucasa są poplątane i pełne niewiadomych. Nie mogą być razem, a mimo tego łamią zasady i nie boją się konsekwencji. Do tego ich związek nie jest przesłodzony. Stykają się z wieloma problemami przez co nie jest kolorowo. 
Dzięki autorce poznajemy też trochę studenckiego życia. Opisuje nam jak wygląda życie na kampusie, jak to jest mieć problemu z nauką i jak wyglądają szalone imprezy uczniów. 

Niestety ta lektura ma też kilka drobnych minusów. Pierwszą są bohaterowie, którzy nie wydają się być oryginalni. To przeciętni ludzie, którzy nie wyróżniają się na tle innych. Nie wiem, czy to specjalne zagranie autorki. W każdym razie sądziłam, że spotkam się z barwnymi charakterami, niestety oprócz Lucasa nikt mnie nie zaintrygował. W wielu kwestiach "Tak blisko" wydaja mi się przesadzone. Szczególnie, gdy wracam myślami do przeszłości wcześniej wymienionej postaci. Chłopak ma za sobą ciężkie czasy i jak wiadomo w książkach new adult o to właśnie chodzi, jednak nie przesadzajmy! Ostatnią kwestią jest zakończenie. Gdybym nie wiedziała, że jest kontynuacja sądziłabym, że to powieść jednotomowa. Nic nie wskazywało na ciąg dalszy historii tej dwójki, przez co nie mam nawet chęci sięgnąć po "Tak krucho". Oczywiście i tak to zrobię, w końcu kto lubi pozostawiać serie niedokończone. 

Bardzo dobrze spędziłam czas przy tej powieści, więc jedyne co mogę zrobić to ją polecić. "Tak blisko" to lekka książka przeznaczona dla starszej młodzieży. Wzrusza, rozśmiesza i wywołuje gęsią skórkę. Tammara Webber postarała się pisząc ją i to widać gołym okiem. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z "Tak blisko" to radzę nadrobić zaległości, warto!

Ocena: 7/10

Cykl "Kontury serca":

Tak blisko / Tak krucho / ...


You may also like

6 komentarzy:

 1. Spodobała mi się ta książka, jakoś tak przemknęłam przez nią w jednej chwili i od czasu do czasu ją wspominam :) Fajnie by było, gdyby wydawnictwo Jaguar wydało serię "Between the Lines" tej autorki, bo chętnie bym te książki przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze mi Webber gdzieś uciekała, bo niby słyszałam, że warto, a i tak przejdę obojętnie obok tej książki. Mam nadzieję, że wkrótce się zapoznam z jej twórczością i zobaczę o co tyle zachwytów. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio podoba mi się taka tematyka, więc może ją przeczytam. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też widziałam tę książkę już na kilku blogach i chciałabym do niej zajrzeć. Fabuła bowiem wydaje mi się interesująca.

  OdpowiedzUsuń
 5. całkiem mi się podobała ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przeczytałam i mi się spodobała! :)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.