Zapowiedź: kwiecień 2015

10 Comments
Data premiery: 8 kwietnia
Po trudnych przeżyciach najpierw z dręczącą ją ciotką, a następnie z uzależnioną od alkoholu matką, Emma zupełnie odcięła się od tego, co było. Ale tylko pozornie. Ma nowe życie i nowych znajomych w Kalifornii, a mimo to każdego dnia ścigają ją te same wspomnienia. Broni się przed natrętnymi głosami z przeszłości, również za pomocą tego, czego tak się brzydzi – alkoholu. Tak rozpaczliwie próbuje zapomnieć i ochronić bliskich przed sobą samą... 
Co jeszcze ją czeka? Czy nauczy się kochać siebie? Czy wybierze miłość i nadzieję zamiast rozpaczy i mroku? Czy Evanowi uda się ją ocalić? A może zrobi to ktoś inny?
Oto trzeci tom serii "Oddechy" – ostatnie spotkanie z Emmą i Evanem, ostatnia szansa na to, by wsiąść do kolejki górskiej i wstrzymać oddech aż do ostatniej strony...

Data premiery: 8 kwietnia
Mam na imię Ruby. Nie mogę oglądać się za siebie. 

Wraz z tymi, którzy przetrwali, kieruję się na północ, aby uwolnić tysiące więzionych dzieci. Gdy jest się odpowiedzialnym za los całego pokolenia, nie ma miejsca na błędy. Jeden fałszywy ruch może wzniecić iskrę, która podpali świat.
Data premiery: 8 kwietnia
Los Angeles po wojnie bakteriologicznej, którą przeżyli dzięki szczepieniom jedynie Enderzy, ludzie w wieku od kilkudziesięciu do nawet dwustu lat, oraz Starterzy, czyli dzieci i młodzież, bo dla średniej generacji, bardziej odpornej, zabrakło szczepionki.
Data premiery: 8 kwietnia
Siedemnastoletnia Bianca ma lojalne grono przyjaciół, dosadne poczucie humoru i niezawodny wykrywacz głupoty i pozerstwa. Wesley, bezczelny licealny podrywacz, szczególnie działa jej na nerwy. Tym bardziej, że uważa ją za Duff – dziewczynę z drugiej ligi, tło dla ładniejszych koleżanek. Mimo że Wes ją wkurza, jest nim zaintrygowana. Zaczynają się spotykać. Jego męski punkt widzenia pozwala Biance zrozumieć, że nie musi się wstydzić swoich uczuć i wyglądu. Okazuje się, że Wes, największe szkolne ciacho, ukrywa kłopoty z poczuciem własnej wartości, a atrakcyjne przyjaciółki Bianki też mają kompleksy. Bianka nabiera pewności siebie, ma coraz większe powodzenie, ale czy dzięki temu rozwiąże wszystkie swoje problemy?
Data premiery: 8 kwietnia
Penny ma tajemnicę. Pod pseudonimem Girl Online dzieli się na blogu swoimi najskrytszymi myślami o przyjaźni, chłopakach, szkolnych dramatach, swojej szalonej rodzinie i atakach paniki, przez które zaczyna tracić kontrolę nad swoim życiem. 

Kiedy sytuacja robi się naprawdę poważna, rodzina zabiera ją do Nowego Jorku, gdzie spotyka Noah, przystojnego Amerykanina z gitarą. Penny zakochuje się - i opisuje to szczegółowo na swoim blogu. Ale Noah też ma tajemnicę, która może zdemaskować Penny - i zniszczyć jej najcenniejszą przyjaźń.
Data premiery: 22 kwietnia
Ciągle szukasz swojego miejsca na świecie? Chcesz coś zmienić w życiu, ale nie wiesz, jak zacząć?
Idea czworga drzwi pomoże ci odnaleźć własną drogę do szczęścia. 
Czworo drzwi to cztery proste zasady, które pokażą ci, że nawet drobne czynności mogą być początkiem wielkiej zmiany, a tym, co najbardziej nas ogranicza, jest nasz sposób myślenia i brak wiary we własne możliwości. 
Richard Paul Evans odkrył znaczenie tych zasad, gdy sam stanął na życiowym rozdrożu. Dziś jest autorem bestsellerów i znanym mówcą motywacyjnym, który przemawiał w Białym Domu i w szkolnych salach, przed zwykłymi ludźmi i politycznymi liderami. Jego książki zainspirowały miliony ludzi do zmian. 
Uwierz, że każdy z nas może osiągnąć szczęście i spełnienie. Wystarczy tylko otworzyć im drzwi.

Data premiery: 22 kwietnia
Spektakularna ucieczka z kolonii karnej Szeol I ma tragiczny finał. Zaledwie garstce udaje się ukryć na ulicach Londynu. Sajon nie śpi. Czuwa. Każdy z ocalałych musi się mieć na baczności. Paige pragnie za wszelką cenę przekazać społeczności jasnowidzów informacje o Refaitach i Emmitach. Postanawia zwołać zebranie Eterycznego Stowarzyszenia. Czy jednak najbardziej wpływowi przywódcy przestępczego syndykatu stawią się na wezwanie? Czy pogrążeni we własnych intrygach będą chcieli słuchać o rzekomych wytworach wyobraźni młodej dziewczyny?Refaici wiedzą, że ich sekret nie jest już bezpieczny. Wyłaniają się z cieni, by wyeliminować zagrożenie. Paige musi się ukrywać. Nie może nikomu zaufać. Rozpoczyna się polowanie na śniącego wędrowca.
Data premiery: 22 kwietnia
Ogromny, całkowicie niespodziewany sukces, jaki odniósł Kellan ze swoim zespołem, wbrew pozorom sprawia nie tylko radość, lecz także problemy. Kiera i Kellan muszą odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ich miłość przetrwa trudną próbę, jaką jest życie w blasku fleszy i w centrum zainteresowania fanów, a zwłaszcza fanek. W dążeniu do szczęścia przyjdzie im zmierzyć się z ludzką podłością, chciwością i nieuczciwością. Światem rozrywki rządzi tylko jedno prawo – prawo zysku. Czy oznacza to konieczność rezygnacji z ideałów i szlachetnych celów? Czy dwoje młodych ludzi będzie musiało złożyć łączące ich uczucie na ołtarzu bezwzględnego show-businessu?

Sława zawsze kosztuje.
Miłość jest bezcenna.
Rachunek wydaje się prosty, ale czy aby na pewno?

Miliony czytelniczek na całym świecie, które z zapartym tchem śledziły uczuciowe perypetie Kiery i Kellana, mogą się poczuć całkowicie usatysfakcjonowane; trudno sobie wyobrazić ciekawsze i bardziej poruszające zakończenie historii o wielkiej, choć niełatwej miłości.

* * *
W kwietniu mamy do czynienia z wieloma ciekawymi nowościami. Przedstawiam wam tę, które zwróciły moją uwagę. Przyznam, że najbardziej zależy mi na "Biorąc oddech" "Girl Online" i "Zakonie Mimów". Ciekawi mnie również "Niepokorna", ponieważ II tom mam na swojej półce, jednak nie było mi jeszcze dane zapoznać się z I. Mam nadzieję, że uda mi się to w końcu nadrobić.
A czy Wy znaleźliście coś dla siebie? :>


You may also like

10 komentarzy:

 1. Jak dla mnie kwiecein okazał się bardzo nudny, ale może to i dobrze, bo zaoszczędzę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście, że znalazłam coś dla siebie :D Na pewno "Biorąc oddech", ale "Duff" też brzmi świetnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Koniecznie muszę przeczytać "Starter", jeśli chodzi o "Duff" to wolę pójść do kina

  OdpowiedzUsuń
 4. Też planuję darować sobie lekturę "Duff", ale z chęcią obejrzę film :D

  OdpowiedzUsuń
 5. oczekuję girl online :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Po zmierzchu" i "Zakon Mimów" to pozycje, które absolutnie muszę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zdecydowanie czekam na "Zakon mimów" i "Po zmierzchu", bo ta akurat mnie motywuje do sięgnięcia wreszcie po drugi tom. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Książki Scarlett4 kwietnia 2015 14:23

  Czytałam pierwszą część Bracken i średnio przypadła mi do gustu. Dalej nie będę czytała.
  Zakon mimów muszę mieć!

  OdpowiedzUsuń
 9. przede wszystkim poluję na książkę pani Rebeccy. :))
  Zakon Mimów i Startek już czekają na półeczce.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.