K.A.S. Quinn "Kroniki Tempusu: Królowa musi umrzeć"

6 Comments
Data premiery: 21 grudnia 2012
Wydawnictwo: Dreams
Seria: "Kroniki Tempusu" #1

Każdy wie, że miło czasem sięgnąć po lekką książkę. Dzięki takim tytułom można odpocząć i w końcu się zrelaksować, a ostatnimi czasy bardzo tego potrzebuję. Z tego powodu sięgnęłam po "Kroniki Tempusu: Królowa musi umrzeć". Jednak, czy ten tytuł podołał swojemu zadaniu? 

Kate jest molem książkowym. Często chowa się pod łóżkiem i czyta to co wpadnie jej w łapy - często jest to literatura popularnonaukowa o historii, bądź naukach ścisłych. Któregoś dnia po wyjściu z pod łóżka okazuje się, że dziewczynka cofnęła się w czasie i to o ponad wiek. Znajduje się w pałacu Buckingham, a pierwszą postacią, którą spotyka jest księżniczka Alicja, córka królowej Wiktorii i księcia Alberta. Okazuje się, że ktoś pragnie porwać Alicję i dokonać zamachu na jej matkę. Kate wraz z przyjaciółmi musi powstrzymać złoczyńców. 

"Kroniki Tempusu: Królowa musi umrzeć" to książka przede wszystkim dla młodszych czytelników. Mamy tu do czynienia z lekkim, prostym językiem, który bardzo pomaga podczas lektury. Szczególnie, że książka jest okropnie... nudna. Znajdziemy w niej bardzo mało akcji, nic ciekawego się nie dzieje. Z tego właśnie powodu nie mogłam się w nią wciągnąć. Dużo czasu spędziłam przy "Kronikach Tempusu", ponieważ nie chciało mi się ich czytać. O wiele więcej spodziewałam się po książce o podróżach w czasie, w których zakochałam się po "Magicznej gondoli". Oczywiście podczas "Kronik Tempusu: Królowa musi umrzeć" mamy kontakt z wątkami historycznymi, jednak nic nie było wystarczająco rozwinięte. Dzięki K.A.S. Quinn poznaliśmy postacie takie jak królowa Wiktoria, lecz nie było nam dane bliżej je poznać. Nie potrafiłam związać się z Kate i jej przyjaciółmi. Można powiedzieć, że los bohaterów był mi zwyczajnie obojętny. 

"Kroniki Tempusu: Królowa musi umrzeć" to książka, która może spodobać się, jedynie młodszym osobom. Poleciłabym ją czytelnikowi w wieku około 10 lat, lecz nie więcej. Za to starsi spokojne mogą darować sobie "Kroniki Tempusu", ponieważ zwyczajnie nie przypadnie im do gustu.

Ocena: 2/10 You may also like

6 komentarzy:

 1. Chętnie bym przeczytała! :)
  Zapraszam i pozdrawiam ^^ :*:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpuszczam. Wolę poświęcić czas bardziej wartościowym lekturom :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Po takiej opinii z pewnością odpuszczę sobie tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, szkoda, z pewnością nie sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jprdl ja mam 13 lat i jakos ta ksiazka dla mnie jest zaj***sta! Ty mowisz ze meczarnia jest czytanie tej ksiazki, meczarnia jrst czytanie tej recenzji, skad wiesz ze sie nie spodoba? 2/10 pff nic sie nie dzieje? Czarna fala, DuQulle, planowany zamach na krolowa 1 maja, baronowa lehzen (wiele watkow z nia z wiazanych) i jeszcze wiele innych! Nie masz racji.

  OdpowiedzUsuń
 6. I to nie jest kate tylko katie -,-

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.