Karol Leopold Cetlin "Świadomy sen. czyli jak podświadomość kształtuje Twoje życie"

17 Comments
Informacje:
Autor: Karol Leopold Cetlin

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Data wydania:  2012 (data przybliżona)
Ilość stron: 168
Czas czytania: 1 dzień
Kategoria: Ezoteryka; poradnik

Opis:

Śpimy jedną trzecią część życia. Zatem, stulatek może przespać nawet ponad 30 lat! 
Kiedy śnimy świadomie i planujemy swoje sny, możemy wieść życie dłuższe i lepszej jakości. Jak to zrobić? Trzeba zacząć od ich zapamiętywania i zapisywania w specjalnym dzienniku. Prowadzenie takich zapisków to krok pierwszy, kolejne to kontrolowanie i programowanie snu o upragnionej tematyce. Autor przekonuje nas, że to niezmiernie łatwe – nawet dla opornego ucznia. Jego zdaniem, świadomy sen ma w sobie coś z nauki jazdy na rowerze. Jeżeli raz nauczysz się tego, to już zawsze będziesz pamiętał jak to robić i będziesz mógł wracać do tego za każdym razem, gdy tylko zechcesz. 
Zalet świadomych snów jest wiele: możesz rozwiązać dręczące Cię problemy, wyzwolić się z chorób, możesz ćwiczyć przemówienia, pokonać swój strach do jakiejkolwiek rzeczy a także przełamać swoje fobie. Jeżeli np. jesteś sportowcem, to w czasie świadomych snów możesz odbywać treningi. To wpływa na Ciebie w realnym świecie, przez co osiągasz lepsze rezultaty. 
Nie trać nocy, wyśnij swoje marzenia! 

Moja opinia:

Słyszeliście kiedyś o świadomym śnie? A może mieliście takowy? W każdym razie jest to bardzo ciekawe zjawisko warte zainteresowania każdego. Właśnie z tego powodu przedstawiam wam „Świadomy sen, czyli jak podświadomość kształtuje Twoje życie”.

Autorem jest Karol Leopold Cetlin, który w 168-stronach ukazuje nam dużą ilość informacji dotyczących snów i to nie tylko tych świadomych. Książka wypełniona jest zróżnicowanymi ciekawostkami. Wiecie, że człowiek mający 75 lat, przeciętnie przesypia ponad 24-lata? Szkoda utracić tak dużą ilość czasu tylko odnawiając energię. Świadomy sen pozwala na ciekawe spożytkowanie przesypianego czasu. W końcu kontrolując swoje sny możemy się dobrze bawić, czy uczyć do jutrzejszego testu z biologii.
„Świadomy sen, czyli jak podświadomość kształtuje Twoje życie” opisuje jak w prostu sposób przygotować się i nauczyć kontrolować sny. Nie jest to trudne, ani łatwe, po prostu trzeba mieć w sobie opór i chęci. Wydaje mi się, że ta lektura powinna pomóc dokonać tego w dłuższym, czy krótszym czasie.
„Sen jest balsamem dla duszy” – William Shakespeare

Język jakim posługuje się autor jest prosty i zrozumiały. Czytanie nie sprawia problemu i przez tą cieniutką książkę przedzieramy się w ciągu jednego dnia. Czy jest to strata czasu? Raczej nie. Ale wszystko zależy od czytelnika i jego wiary w to co przekazuje mu autor.

Jednak najbardziej książka zachwyciła mnie swoją oprawą. Otwieramy ją i zostajemy wrzuceni do świata pięknych wzorów, tabelek i czcionki. Jeśli chodzi grafikę zostałam naprawdę oczarowana. Rzadko kiedy mam okazję spotkać się z czymś takim w poradniku.

Mogę polecić tę krótką lekturę osobom zainteresowanym czymś takim jak sen. Można przy niej ciekawie spędzić czas, jednak szczególnie nie namawiam. "Świadomy sen, czyli jak podświadomość kształtuje Twoje życie" to nie pozycja obowiązkowa.

Ocena: brak
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Studiu Astropsychologii.

* * *
Miała być recenzja, a wyszła krótka opinia. Po prostu nie wiedziałam co mogłabym powiedzieć o tej książce. W każdym razie zapraszam na jutrzejszą recenzję [coś dłuższego :)] "Igrzysk Śmierci".

You may also like

17 komentarzy:

 1. To coś dla mnie! Muszę mieć tę książkę, na pewno mi się przyda :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka znajduje się na półce "sprzedam/wymienię", więc jak coś to daj mi znać :)

   Usuń
 2. Od niedawna jestem bardzo zainteresowana tą tematyką, a książka wydaje się być naprawdę fajna. Chętnie przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam już gdzieś recenzję tej książki i szczerze przyznam, że nie jest to lektura dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. I ja sądzę, że nie jest to lektura dla mnie. Co prawda, interesują mnie niektóre kwestie dotyczące snów i w ogóle, ale nie sądzę, aby taka lektura sprawiła mi dużo przyjemności. :(

  OdpowiedzUsuń
 5. zastanowię się nad tą książką i może za którymś razem sobie ją zamówię do recenzji :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekam na Igrzyska. O tej książce jakoś nie mam zdania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Recenzje Igrzysk już mam napisaną. Jutro na pewno ją umieszczę :)

   Usuń
 7. LD to super sprawa, sama z tym eksperymentuję :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem ciekawa twoich odczuć co do IŚ. :)
  A jeśli chodzi o świadomy sen - u mnie ta książka na półce gości, no i też jakoś nie miałam za dużo o niej do powiedzenia, ani nie mogłam jej ocenić :)
  Faktem jednak jest, że ja marzę o tym świadomym śnie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świadomym snem jestem zainteresowana już jakiś czas, ale książkę raczej sobie odpuszczę. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie interesują mnie takie rzeczy ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Chyba raczej sobie ją odpuszczę...

  OdpowiedzUsuń
 12. Raczej nie moja tematyka, więc książkę sobie odpuszczam ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie moje klimaty. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.