W tym miesiącu odwiedziliście mnie ponad 2 400 razy, bardzo Wam za to dziękuję. Miło patrzeć jak liczba odwiedzających z dnia na dzień rośnie. Dzięki temu wiem, że ktoś docenia moją pracę. :) 

Przeczytałam 7 książek i przesłuchałam 2 audiobooki. Liczyłam na trochę większy wynik, chociaż ostatnio doskwiera mi brak czasu wolnego.

Lista książek:
1) Eva Voller "Magiczna gondola" >recenzja<
2) Dominika Ciechanowicz "O pisaniu książek i paru innych sprawach" >recenzja<
3) Lew Tołstoj "Anna Karenina" >recenzja<
4) Martyna Krzyżostaniak "Niefortunne szczęście. Pod groźbą miłości" >recenzja<
5) C.J. Daughtery "Wybrani" >recenzja<
6) Agnieszka Chęćka "Pustka Pandory" >recenzja<
7) Alexandra Adornetto "Niebo"

Lista audiobooków:
1) Merissa Meyer "Saga ksieżycowa. Cinder" >recenzja<
2) Edgar Allan Poe "Czarny kot"

Już jutro zapowiedzi wydawnicze na miesiąc kwiecień :) 






Z okazji świąt Wielkanocy pragnę życzyć Wam moi drodzy czytelnicy, szczęśliwych i spokojnych dni wolnych. Przede wszystkim rodzinnej atmosfery i smacznego jedzonka.
Dodatkowo, to tak od książkofila, stosu ciekawych książek i wielu przewróconych stron. :)

Do tego filmu zabierałam się już od dłuższego czasu. Jednak za każdym razem wymiękałam po kilku minutach, gdyż zwyczajnie mnie on nudził i nie potrafił zainteresować. Jednak w końcu przemogłam się i zasiadłam przed laptopem z miską ciepłego popcornu, bez którego obejść się nie mogę. A tutaj wielkie zaskoczenie. Mimo tego, że nie lubię gry aktorskiej Pattinsona, jakoś wciągnęłam się w historię głównego bohatera. Okazało się, że "Twój na zawsze" to wzruszający  i realistyczny film o cierpieniu ludzi, którzy pozornie mają wszystko. 

Ocena: 8/10



________________________________________________________________________________________________________________

Mimo tego, że "Charlie" miał premierę stosunkowo niedawno obejrzałam go już z 5 razy, jak nie więcej. Po przeczytaniu książki o tym samym tytule, wręcz nie mogłam się doczekać ekranizacji. Z początku myślałam, że nie będzie ona dobra, jednak myliłam się. Wiadomo, że nie przebije wersji papierowej, ale mimo wszystko można polecić. 

Ocena: 9/10 + ulubione



________________________________________________________________________________________________________________________


Zapewne gdyby nie klasowa wycieczka do kina nawet nie zwróciłabym uwagi na ten film. Jednak czego się nie robi dla braku lekcji, prawda? I tak o to spędziłam dwie godziny na filmie, w którym tylko kilka scen było wartych uwagi.

Ocena: 5/10


________________________________________________________________________________________________________________________



Chyba wstyd się przyznać, ale uwielbiam "Zaplątanych", więc gdy tylko ujrzałam tą krótką animację ze ślubu Roszpunki i Julka musiałam ją obejrzeć, no bo jakżeby inaczej. Trwa on około 6 minut, które miło spędziłam i pewnie kiedyś jeszcze do niego wrócę, tak po prostu by sobie przypomnieć. :)

Ocena: 7/10



Informacje:
Data premiery: październik 2012
Wydawnictwo: Egmont Polska
Kategoria: fantasy, science fiction
Seria: Saga księżycowa tom 1 
Czas nagrania: 12 godz. 13 min

Opis wydawnictwa:
Orientalny Pekin przyszłości przynosi barwny, hałaśliwy krajobraz miasta, który ciekawi niejednego Europejczyka. „Sagi księżycowe. Cinder” Marissy Meyer wywraca do góry nogami wizerunek Państwa Środka.

Wraz z Cinder główną bohaterką znajdujemy się w zdziesiątkowanym przez śmiertelną plagę mieście. Dziewczyna jest cyborgiem o tajemniczej przeszłości, jednocześnie obywatelem drugiej kategorii. Sprawę komplikuje piętno nałożone na nią przez macochę, jakoby była winna śmierci swojej przyrodniej siostry. W jej życiu niespodziewanie pojawia się książę, który nalega by wybrała się z nim na bal. To jednak jest niemożliwe, gdy okazuje się też, że ona sama jest zaginioną księżniczką śmiertelnych wrogów mieszkańców Ziemi.

Cinder to współczesna opowieść o Kopciuszku, łącząca klasyczną baśń z futurystyczną powieścią. Inteligentna, wywrotowa historia mająca swój początek dawno, dawno temu… Niebywała podróż do odległej krainy.
Jako, że zbliżają się święta Wielkanocne, na przerwę zrobiłam sobie małe zapasy. Czyli stos książek, które sprawią, że nie będę się nudzić. :)


Tym razem od dołu:
1) Nicholas Sparks "Szczęściarz" - nienawidzę oglądać ekranizacji przed przeczytaniem książki. Niestety tak właśnie zrobiłam w tym przypadku. Mimo wszystko liczę, że "Szczęściarz" mi się spodoba :)
2) Gail Tsukiyama "Ulica tysiąca kwiatów" - upatrzona w bibliotece
3) Joanna Chmielewska "Lesio" - już raz czytałam tę książkę, ale postanowiłam do niej wrócić.
4) Agnieszka Chęćka "Pustka Pandory" - >recenzja<
5) Stanisław Zakościelny "Podróże" - zabieram się po przeczytaniu "Nieba".
6) C. J. Daugtery "Wybrani" - >recenzja<
7) Lauren Oliver "Requiem" - już nie mogę doczekać się lektury, ale będę cierpliwa! 
8) Alexandra Adornetto "Niebo" - zakończenie trylogii "Blask", właśnie czytam. 
9) David Nicholls "Jeden dzień" - audiobook.
10) Vanessa Diffrnbaugh "Sekretny język kwiatów" - już odsłuchuję i jestem zachwycona.

* * *
Ciągle obiecuję Wam recenzję "Sagi księżycowej. Cinder", jednak brakuje mi weny i nie mogę jej skończyć. Może jutro, może pojutrze. Sama jeszcze nie jestem pewna.  W każdym razie pojawi się... kiedyś. :) 




HIGH FIVE! to nowa akcja, w związku z którą na blogu pojawiać się będą rankingi ulubionych, najlepszych, najbardziej interesujących, bądź najgorszych książek, filmów, gier, postaci, itp...

Dzięki temu zarówno czytelnicy mogą poznać bliżej blogerów, jak i blogerzy czytelników, jeśli ci będą chętni na podzielenie się swoimi przemyśleniami i opiniami. 


Informacje:
Data premiery: 2013r.
Wydawnictwo: Novae Res
Kategoria: sensacja/kryminał
Ilość stron: 270
Czas czytania: 3 dni

Opis wydawnictwa:
Ekscentryczna studentka historii sztuki przeprowadza się do Gdańska, gdzie niespodziewanie otrzymuje kopertę z wiadomością wysłaną na jej nowy adres. Zapoznaje się z dokumentacją śledztwa biura detektywistycznego, dotyczącego makabrycznego morderstwa sprzed paru miesięcy. Czuje dziwną więź z tym wydarzeniem, ma wrażenie, że gdzieś to już widziała. Postanawia wyjaśnić dawno zamkniętą sprawę.

Amelia wspólnie ze świeżo poznanym detektywem zgłębia tajemnice środowiska lokalnych poetów, a z pożółkłych kartek starych książek czerpie wiedzę o starochińskiej mitologii i symbolice, niezbędną do odnalezienia sadystycznego przestępcy.

On sam zostawia znaki, prowokuje. Bawi się. Nieuchronnie zbliża. Amelia przyjmuje zaproszenie do gry…
Informacje:
Data premiery: 6 marzec 2013 r.
Wydawnictwo: Otwarte
Seria: Akademia Cimmeria tom1 
Ilość stron: 440
Czas czytani: 1 dzień

Opis wydawnictwa: 
Gdy wszyscy wokół kłamią, komu zaufasz?

Świat Allie legł w gruzach. Jej ukochany brat zaginął, a ona została aresztowana – kolejny raz. Rodzice podejmują desperacką decyzję o wysłaniu dziewczyny do elitarnej szkoły z internatem. Akademia Cimmeria nie jest jednak zwyczajną szkołą. Panują tu dziwne zasady, a uczniowie to w większości bogate dzieci wpływowych rodziców. Kiedy jedna z uczennic zostaje zamordowana, Allie zaczyna rozumieć, że Akademia Cimmeria skrywa mroczny sekret. Czy w jego odkryciu pomoże dziewczynie przystojny Sylvain? A może outsider Carter?

Jaką tajemnicę kryje historia rodziny dziewczyny? Kim tak naprawdę jest Allie?

Wybrani to pierwsza część bestsellerowej sagi. Książka jest skazana na sukces, przepis na niego doskonale zna brytyjska redaktorka Wybranych, która odkryła również Stephenie Meyer (autorkę kultowego Zmierzchu). Dotychczas prawa do wydania Wybranych zostały sprzedane do 18 krajów.

HIGH FIVE! to nowa akcja, w związku z którą na blogu pojawiać się będą rankingi ulubionych, najlepszych, najbardziej interesujących, bądź najgorszych książek, filmów, gier, postaci, itp...

Dzięki temu zarówno czytelnicy mogą poznać bliżej blogerów, jak i blogerzy czytelników, jeśli ci będą chętni na podzielenie się swoimi przemyśleniami i opiniami. 




1. "Przerwana lekcja muzyki"Ekranizacja powieści Susanny Kaysen. Akcja filmu dzieje się w latach sześćdziesiątych. Odtwórczynią głównej roli jest Winona Ryder, która wciela się w postać zagubionej siedemnastolatki. Wrażliwość Susan nie pozwala jej odnaleźć się w otaczającej ją rzeczywistości. Rodzice dziewczyny postanawiają wysłać córkę do lekarza, który zaleca jej pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Wkrótce trafia na tamtejszy oddział dla nastolatek i zaczyna życie w całkiem innym świecie. Spędza tam prawie dwa lata, a w międzyczasie zaprzyjaźnia się z socjopatką Lisą (Angelina Jolie).







2. Trylogia "Władca Pierścieni"  Podróż hobbita z Shire i jego ośmiu towarzyszy, której celem jest zniszczenie potężnego pierścienia pożądanego przez Czarnego Władcę - Saurona.















3. "Milczenie owiec"Agentce FBI, Clarise Starling, zostaje powierzona sprawa "Buffalo Billa", seryjnego mordercy wyróżniającego się szczególnym okrucieństwem wobec swych ofiar, które odziera ze skóry. Sprawę pomaga jej rozwikłać inny, niezwykle inteligentny i niebezpieczny morderca - Hannibal Lecter - pacjent więziennego centrum psychiatrycznego. Hannibal jest zauroczony Clarice, a w zamian za odkrywanie przez nią części swej przeszłości, kawałek po kawałku odkrywa dla niej tajemnicę morderstw.






4. "Ostatni samuraj"Kapitan Nathan Algren, niegdyś bohater wojenny, dziś męczony przez koszmary przeszłości alkoholik, za sprawą przyjaciela Granta (Billy Connolly) wyjeżdża do Japonii, gdzie ma trenować tamtejszą - właśnie modernizowaną przez Amerykanów - armię. Podczas potyczki z oddziałami buntownika Katsumoto (Ken Watanabe), nieprzygotowany batalion zostaje przetrzebiony, a sam Algren trafia do niewoli. Tam odnajdzie długo poszukiwany spokój, a także pozna drugą stronę konfliktu i jednych z ostatnich samurajów, po czym wspólnie z nimi stanie do nierównej walki o wielowiekową tradycję.





5. "Cast Away - poza światem" - Tom Hanks wciela się w postać Chucka Nolanda, inżyniera pracującego dla FedEx, którego osobiste i zawodowe życie jest całkowicie podporządkowane regułom czasu. Zawód zmusza go do ciągłych wyjazdów w najdalsze nawet zakątki świata i rozstań z narzeczoną Kelly (Helen Hunt). Pędzące w zawrotnym tempie życie Chucka zmienia się gwałtownie kiedy samolot, którym leciał rozbija się, a on ląduje na odległej wyspie. Pozbawiony podstawowych środków do życia musi walczyć o przetrwanie i stawić czoła emocjonalnym wyzwaniom izolacji. Po czterech latach Chuck wraca do cywilizacji jako zupełnie odmieniony człowiek. Zdaje sobie sprawę, że utrata wszystkiego co kiedyś uważał za ważne była najlepszą rzeczą jaka mogła mu się przytrafić.


Czy któryś w filmów trafił także w wasze gusta? 
Chyba zauważyliście, że pisanie recenzji filmów nie idzie mi zbyt dobrze. Sama nie wiem co mogę wydukać na temat jakiegokolwiek dzieła. Napiszę kilka zdanek i jedynie rozbudowuję je na tyle, na ile mogę. Właśnie dlatego postanowiłam prowadzić "Co ostatnio oglądałam?", czyli dwa zdanka na krzyż na temat filmów z jakimi ostatnio się spotkałam. Mam nadzieję, że będziecie zerkać na te posty, które znając mnie, będą pojawiać się nieregularnie. Ups!
Tytuły są podlinkowane do strony na filmwebie, gdzie będziecie mogli dowiedzieć się więcej na temat filmu. 
________________________________________________________________________________________________________________________

Przyznaję, że szukałam tego filmu już od dawien dawna. Widziałam pełno gifów z postaciami z "Klubu winowajców" jednak nie znałam tytułu. Gdy okazało się, że "The Breakfast Club" to coś czego szukam, od razu zabrałam się za oglądanie. 
Już od pierwszych minut wpadłam w zachwyt. Jest to komedia i dramat w jednym. Opowiada historię grupki nieznajomych, która odsiaduje karę w kozie. Okazuje się, że łączy ich o wiele więcej niż się spodziewali. Film porusza problemy młodzieży, takie jak samotność, niska samoocena, presja jakiej poddają ich znajomi i rodzice, a nawet miłość.
Sądzę, że "Klub winowajców" to produkcja, którą każdy powinien obejrzeć. 
Ocena: 9/10 + ulubione 

________________________________________________________________________________________________________________________

Na ten film wpadłam przypadkiem. Ostatnio leciał w telewizji, więc z powodu nudy zaczęłam go oglądać. Gdy odkryłam, że występuje w nim Zach Galifianakis byłam wniebowzięta, ponieważ uwielbiam tego aktora, a na jego widok uśmiech od razu pojawia się na mojej twarzy. 
Komedia opowiada o dwójce mężczyzn, którzy podróżują przez stany, by dotrzeć do ciężarnej żony Petera (Robert Downey Jr.). Chyba nie muszę mówić jakie przygody im się trafiają i jak zabawne one są. W niektórych chwilach śmiałam się na cały głos. 
Film jest naprawdę fajny jako niezobowiązująca komedia. Miło spędziłam przy nim czas, jednak nie sądzę by zdarzyło mi się powrócić do niego. 
Ocena: 6/10

________________________________________________________________________________________________________________________


Chyba nikomu nie muszę przedstawiać historii Forresta Gumpa. Ostatnio wróciłam do tego filmu tak z tęsknoty. Zazwyczaj nie miałam czasu obejrzeć go od deski do deski,  więc wraz z wolną chwilą zasiadłam do laptopa. 
Film przedstawia wzruszającą historię mężczyzny, który nie grzeszy rozumem, jednak jest wielkim szczęściarzem. Podczas oglądania wykorzystałam całe opakowanie chusteczek. 
Jeśli jeszcze nie spotkaliście się z Forrestem, to radzę wam nadrobić zaległości.
Ocena: 10/10 + ulubione



________________________________________________________________________________________________________________________

Historia opowiada o młodej Tessie śmiertelnie chorej na białaczkę. W czasie, który jej pozostał postanawia korzystać z życia. Tworzy listę "rzeczy do zrobienia" i pędzi przez życie. Na jej drodze spotyka przystojnego chłopaka, czyżby jej serce zaczęło szybciej bić?
Sama nie wiem co mogę powiedzieć o tym filmie. Chyba jedynie to, że polecam. Naprawdę warto zapoznać się z historią Tessy, która jest wyjątkowa i na pewno nie oklepana. 
Jednak pragnę jeszcze ostrzec. Paczka chusteczek na pewno nie wystarczy. Radzę wam zaopatrzyć się w ich wielkie pudło.
Ocena: 8/10








Informacje:
Data wydania: 2013r.
Wydawnictwo: Novae Res
Ilość stron: 260
Czas czytania: 2 dni

Opis wydawnictwa:
Piotrek wkroczył w dorosłość z wieloma muzycznymi pasjami, starając się dogonić marzenia. Gdy w jego życiu pojawia się Diana, nawet nie przypuszcza, że wniesie do niego tyle sprzecznych ze sobą emocji. Trudno jest bowiem poradzić sobie z przeszłością drugiego człowieka i zaakceptować jego los, zwłaszcza, gdy przeszłość ta była pasmem nieszczęść.

Dla Diany powierzchowne spotkanie z przechodniem przeradza się w niezwykłą więź, jednak pewna zbrodnia niweczy spokój dziewczyny. Zmusza ją do zmierzenia się z własną przeszłością i dokonania rozrachunku uczuć. Jakie tajemnice odkryje śledztwo prowadzone w jej własnym domu?

Piotrek chciałby pomóc Dianie, ale jego działania są wręcz destrukcyjne dla dziewczyny. Czy ich więź przetrwa tę próbę? I co z marzeniami, które zdają się być tak blisko, żeby zaraz potem wymykać się z rąk?

„Niefortunne szczęście” to historia dwojga młodych ludzi przedstawiona z różnych perspektyw. Przewija się przez nią szereg uczuć, wątpliwości oraz pasji, wokół których narasta miłość, przyjaźń i chęć sięgnięcia po marzenia. Czy zagadkowe morderstwo i walka z przeszłością przekreślą szansę na szczęście?

Opis wydawnictwa:
Anna Karenina wiedzie dostatnie, stabilne i nieco nudne życie u boku dużo starszego męża. Piękna młoda kobieta spełnia się jako matka, ale nie stroni też od przyjęć, jest uwielbiana na petersburskich salonach. 

Spokój znika wraz z pojawieniem się hrabiego Wrońskiego, który wprowadza w życie Anny namiętność, jakiej nigdy nie zaznała. I zniszczenie, którego nie da się cofnąć.
To ponadczasowa powieść o uczuciu, które od początku było skazane na potępienie. Uczuciu, dla którego Anna poświęciła wszystko.

Powieść Tołstoja po raz kolejny inspiruje Hollywood. Reżyser Joe Wright tworzy pełen rozmachu pejzaż rosyjskich elit. Keira Knightley jako Anna Karenina i Jude Law w roli jej męża - megagwiazdorska obsada pozwala na nowo odkryć najpiękniejszą rosyjską historię miłosną.

Zapewne większość z was jest zwolennikami papierowej wersji książek, prawda? Ja sama również należałam do tej grupy i wręcz odstręczały mnie ebooki, czy audiobooki. Jak dla mnie nie było w tym żadnej zabawy, czytać przygody z komputera/czytnika/telefonu, czy wsłuchiwać się, gdy ktoś robi to za nas. 
Informacje:
Data wydania: 2013 
Wydawnictwo: Novae Res
Ilość stron: 170
Czas czytania: 2 dni

Opis wydawnictwa:
Dorosłam w świecie, którego nie kumam, bo nikt mnie nie ostrzegł, że tu będzie tak chujowo. Nie pisałam się przecież na ten zakompleksiony kraj; na konserwę we władzach ustawodawczych, na makdonaldy, seriale na Polsacie i brudne chodniki; na tę szarość, która przez rysy w żelbetowych płytach spływa z sąsiada na sąsiada; na tę niską, śmieszną polskość, z której każą mi być dumną, choć jest mi jej tylko wstyd. W szkole głaskali po głowie za wypracowania o tym, że lepiej jest jednak być; za ładnie opakowaną w słowa kontestację, bez błędów gramatycznych, ortograficznych i metafizycznych; za tę samą kontestację, która wkrótce miała doprowadzić mnie na granicę obłędu. Sami mnie przecież stworzyliście; stworzyliście potwora z obgryzionymi paznokciami, dyplomem UMK i miłą buzią, i ja tu teraz muszę, kurwa, żyć, więc proszę się nie dziwić, skąd we mnie ta wściekłość; ja was wszystkich będę teraz przeżuwać i wypluwać na kartkę w postaci literek, a wy zawsze możecie sobie te literki w domu powycinać nożyczkami i poukładać z nich jakieś inne słowa, na przykład arbuz, meloman albo kaloryfer.

„O pisaniu książek i paru innych sprawach” to lekko napisany komentarz do ciężkostrawności świata. To książka powstała ze zwerbalizowania stanu permanentnego wkurwienia na rzeczywistość, w miejscu gdzie rozpacz zderza się z wrodzonym dystansem i poczuciem humoru, czego efekty są dosyć dziwne. 
To książka, która być może nie jest światu do niczego potrzebna. 
Ale dzięki niej zostałam pisarką.

Mój ukochany aparat fotograficzny kompletnie odmówił współpracy. Nie mam pojęcia z jakiego powodu się na mnie obraził, to chyba przez to, że nosiłam go bez futerału i do tego zapomniałam go zabrać od koleżanki. Liczę na to, że w najbliższym czasie mi wybaczy :)

Informacje:
Data premiery: wrzesień 2012
Wydawnictwo: Egmont
Seria: Poza Czasem tom 1 
Ilość stron: 464
Czas czytania: 2 dni

Marzec jest miesiącem, w którym mój portfel raczej odpocznie. :)
W ty miesiącu licznik odwiedzających przekroczył 20 000 wejść. Jupi! Cieszę się, że zaglądacie tutaj i czytacie to co czasem nabazgrzę. Nawet nie wiecie jak wiele to dla mnie znaczy. :) 

Przeczytałam 6 książek (2524 str.) - to o wiele mniej niż miałam nadzieję przeczytać. Liczę na to, że w tym miesiącu mój wynik będzie o wiele wyższy.

Lista książek:
1) Stanisław Zakościelny "Julia" >recenzja<
2) Meg Cabot "Nienasyceni" >recenzja<
3) Barbara Ciwoniuk "Rokko" >recenzja<
4) Jessica Warman "Pomiędzy światami" >recenzja<
5) Eva Voller "Magiczna gondola"
6) Lew Tołstoj "Anna Karenina" tom 1

Lista filmów:
1) "Wciąż ją kocham" >recenzja<
2)"Nietykalni" >recenzja<

Za to muszę się pochwalić, że dołączyłam do akcji "52 książki", a także "Z półki". Więcej na ten temat znajdziecie w zakładce "Wyzwania czytelnicze '13" :)

Na sam koniec chciałam powiedzieć, że pomimo utrudnionego dostępu do internetu będę starała zamieszczać się tyle postów ile tylko będę mogła. W najbliższym czasie ukażą się zapowiedzi wydawnicze, oraz recenzja nieszczęsnej "Magicznej gondoli", którą już od ponad tygodnia pragnę tutaj wrzucić. 

Obsługiwane przez usługę Blogger.