Zapowiedzi: marzec 2013

15 Comments

Marzec jest miesiącem, w którym mój portfel raczej odpocznie. :)

Poznajcie Pata. Pat ma pewną teorię – jego życie to film, który zakończy się happy endem, czyli powrotem jego byłej żony. Pat musi tylko spełnić kilka warunków: robić codziennie setki brzuszków, czytać więcej książek, biegać ubrany w worek na śmieci, żeby zgubić ostatnie zbędne kilogramy, ćwiczyć bycie miłym i dwa razy dziennie łykać kolorowe pastylki. (Fakt, że Pat spędził kilka lat w zakładzie dla psychicznie chorych nie jest chyba wielkim zaskoczeniem). Niestety nic nie układa się tak, jak powinno. Nikt nie chce rozmawiać z nim o Nikki, jego ukochane Orły przegrywają kolejne mecze, a ojciec twierdzi, że Pat przyniósł pecha drużynie. Na domiar złego za Patem łazi piękna, choć równie stuknięta jak on Tiffany, prześladuje go Kenny G, a nowy terapeuta sugeruje zdradę jako formę terapii!

Pat nie przestaje jednak myśleć pozytywnie. Czy to wystarczy, by osiągnął swój cel?

Na podstawie powieści Poradnik pozytywnego myślenia powstał scenariusz do filmu pod tym samym tytułem. Główne role zagrali Bradley Cooper (Pat) oraz Jennifer Lawrence (Tiffany). Partnerują im Robert De Niro (ojciec Pata) i Jacki Weaver (matka głównego bohatera). Wszyscy otrzymali za te role nominacje do Oscara, a sam film zebrał ich aż 8. Jennifer Lawrence została uhonorowana Złotym Globem.

* * *

Gdy wszyscy wokół kłamią, komu zaufasz?

Świat Allie legł w gruzach. Jej ukochany brat zaginął, a ona została aresztowana – kolejny raz. Rodzice podejmują desperacką decyzję o wysłaniu dziewczyny do elitarnej szkoły z internatem. Akademia Cimmeria nie jest jednak zwyczajną szkołą. Panują tu dziwne zasady, a uczniowie to w większości bogate dzieci wpływowych rodziców. Kiedy jedna z uczennic zostaje zamordowana, Allie zaczyna rozumieć, że Akademia Cimmeria skrywa mroczny sekret. Czy w jego odkryciu pomoże dziewczynie przystojny Sylvain? A może outsider Carter?

Jaką tajemnicę kryje historia rodziny dziewczyny? Kim tak naprawdę jest Allie?
* * *

Ostatni tom bestsellerowej trylogii.

Rewolucja rozlewa się na cały kraj, oddziały rządowe śledzą i brutalnie tępią grupy Odmieńców. Jako członkini ruchu oporu Lena znajduje się w samym centrum konfliktu. Rozdarta między Aleksem i Julianem walczy o swoje życie i prawo do miłości. 

W tym samym czasie Hana prowadzi bezpieczne, pozbawione miłości życie u boku narzeczonego – nowego burmistrza Portland. Wkrótce drogi dziewczyn znów się zejdą, a ich spotkanie doprowadzi do bolesnej konfrontacji. 

Czy można wybaczyć zdradę? Czy mury wreszcie runą?
Czy znaleźliście coś dla siebie? :) 


You may also like

15 komentarzy:

 1. Wszystkie 3 by się dla mnie nadały + jeszcze kilka innych ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Nienawidzę marca xD Bardzo dużo książek mnie ciekawi. "Poradnik..." bardzo chętnie przeczytam jak trafi się okazja, "Wybranych" zaczynam dziś wieczorem a nad "Requiem" jeszcze się zastanowię. Dopiero przybyło do mnie "Delirium", więc nie wiem czy seria spodoba mi się na tyle, bym zapoznała się z kontynuacją ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wybranych mam za sobą, a żeby sięgnąć po Requiem, to najpierw muszę przeczytać Pandemonium :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wybrani świetni, już za mną, dzisiaj będę pisać recenzję. Requiem w drodze. I na razie wystarczy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie przeczytałaby ,,Poradnik pozytywnego myślenia" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Interesujące. Wszystkie trzy są idealne dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Wybrani"- mój prezent na dzień kobiet! :3 CO prawda sama ją sb sprezentowałam, ale cóż.. :3 W każdym bądź razie od jutro koczuje pod paczkomatem! :3

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam "Wybranych" i z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że książka jest świetna! ;) A na Requiem i ja ostrze pazurki! ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Requiem. <3 Jezu już się nie mogę doczekać. ;D

  OdpowiedzUsuń
 10. Najbardziej czekam na Requiem, choć Wybrani i Poradnik pozytywnego myślenia również mnie interesują. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jak tylko będę miała okazję to na pewno kupię "Requiem", żeby poznać zakończenie tej wspaniałej trylogii i skompletować ją w swojej biblioteczce. Już nie mogę doczekać się premiery. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Moim zdaniem każda z książek ma coś w sobie. Chciałabym mieć wsyzstkie <3

  OdpowiedzUsuń
 13. "Wybranych" jak najbardziej polecam :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Skusiłam się na Poradnik choć póki co zapowiada się dość przeciętnie. Ale potrzebowałam czegoś nieskomplikowanego ;-) Pozostałe pozycje zupełnie mnie nie pociągają...

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.