Cecelia Ahern "Zakochać się"

1 Comments
INFORMACJE:
Data premiery: 2 lipca 2014
Wydawnictwo: Akurat
Czas czytania: 4 dni

Jakiś czas temu miałam okazję zapoznać się z książką Cecelii Ahern pt "Sto imion". Przypadła mi do gustu i wiążę z nią miłe wspomnienia. Pióro autorki jest lekkie, przyjemne i zachęca do sięgnięcia po kolejną porcję twórczości. No i stało się, tym razem przyszła pora na "Zakochać się". Sam tytuł podpowiada, że będzie to typowy romans, jednak wiedziałam, że Ahern przyszykuje dla czytelnika coś całkiem innego. Nie będzie to zwykła powieść o kobiecie i mężczyźnie. To by było zbyt proste.

Ścieżki głównych bohaterów przecinają się w złych okolicznościach. Christiane Rose spotyka Adama Basila, gdy pragnie popełnić samobójstwo skacząc z mostu. Christiane udaje się namówić mężczyznę na zejście i zawierają bardzo dziwną umowę. Otóż jeśli bohaterka nie przekona Adama, że warto żyć do dnia jego urodzin, pozbawi się życia. Niestety nie jest to proste zadanie, nie dość, że kobieta ma pełno własnych problemów, to Adam, ani trochę się nie stara. Czy wszystko ułoży się tak jak powinno?

Romans jak to romans, spodziewamy się happy endu i zazwyczaj go dostajemy. Jednak w tego typu książkach chodzi o sam środek fabuły, co się wydarzy, w jaki sposób zmienią się uczucia bohaterów i jaka jest ich historia. Cecelia Ahern opisuje to wszystko w bardzo ciekawy sposób. Mimo, że fabuła wydawała mi się banalna, "Zakochać się" wciągnęło mnie. Przede wszystkim chodziło o bohaterów, którzy byli bardzo dobrze skonstruowani, ludzcy. To nie jest historia wybawicielki, która ratuje mężczyznę z opresji. To bardziej złożony proces. Postacie mają swoje wzloty i upadki, mają ochotę się poddać, jednak wzbraniają się przed tym. W "Zakochać się" nie chodzi tylko o miłość, lecz również walkę, przebaczenie i ułożenie puzzle jakim jest życie. 

Zastanawiałam się co takiego w sobie ma Pani Ahern, że tak przyciąga czytelników. Wpadłam na dwie rzeczy. Pierwszą z nich jest jej pióro. Z każdego zdania, aż wycieka kobiecość. Pisze w sposób delikatny, wszystko widzi się w lepszych barwach. To pierwsza autorka, która wywarła na mnie takie wrażenie. Następnie wydaje mi się, że chodzi o nadzieję jaką daje w swoich książkach. Mimo, że nie wszystko się układa, na końcu zawsze jest dobrze i pozostawiamy bohaterów bez żadnych obaw. Przyznam, że jej książki bardzo dobrze na mnie działają. Jestem po nich spokojna. 

Zanim przejdę do krótkiego podsumowania, chciałam zwrócić uwagę na okładkę, która mnie oczarowała. Jest tak urocza, że nie da się tego do niczego porównać. Według mnie idealnie pasuje do "Zakochać się" jest tu słodycz, promyk nadziei i uczucie kłębiące się w oczach kobiety. Miło trzymało mi się książkę w łapkach. A grafikom gratuluję dobrej roboty.

Cecelia Ahern po raz kolejny mnie  zachwyciła. Po jej książkach wszystko wydaje się być lepsze. Polecam "Zakochać się" to lekka lektura, idealna na niedzielne popołudnie. 

Ocena: 7/10


You may also like

1 komentarz:

  1. Chociaż ogólnie nie przepadam za opowieściami takimi jak powyższa, chyba się na nią skusze. Kolejna b.dobra recenzja o czymś mówi :)
    http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.