[7/2013] E-bookowy stos.

12 Comments
Rzadko kiedy sięgam po e-booki, z racji tego, że nie mam na czym ich czytać. Przy komputerze oczy szybko się męczą, a mój dotychczasowy telefon miał mały i niewygodny ekran. Jednak ostatnio nabyłam nową komórkę, z wystarczającym wyświetlaczem. Postanowiłam zrzucić sobie na niego kilka książek i o dziwo bardzo dobrze mi się czyta :)


1. Chelsea Quinn Yarbro "Hotel Transylvania" - już od dłuższego czasu planuję tę książkę, jednak nigdy nie mogłam jej znaleźć. Cóż, w końcu doczekała się swojej chwili :)

Paryż, rok 1743. Hrabiego Saint-Germain otacza atmosfera tajemniczości. Jest zawsze ubrany na czarno, przystojny i niedostępny. Jaki skrywa sekret i czy jego wizerunek jest prawdziwya W tej napisanej z pasją powieści Saint-Germain ratuje przed zakusami satanistycznego kręgu piękną młodą kobietę, którą wprowadza do swego niedostępnego dla innych świata. Wartkie tempo, nagłe zwroty akcji, mroczne sekrety alchemików, znakomicie odmalowany obraz stolicy Francji połowy XVIII wieku...
2. Emily Maguire "Ujarzmić bestię" - zaciekawił mnie sam opis książki, więc postanowiłam po nią sięgnąć.

Życie Sary Clark zmienia się nieodwracalnie, kiedy w wieku 14 lat zostaje uwiedziona przez swojego nauczyciela Daniela Carra...

Nastoletnia Sara Clark zostaje uwiedziona przez swego nauczyciela Daniela Carra. Nielegalny romans, będący namiętnym związkiem ich ciał i dusz, staje się niezwykle destrukcyjny. Zostaje odkryty przez żonę nauczyciela i Carr wraz z rodziną przeprowadza się do innego miasta. Porzucona dziewczyna odczuwa straszliwą pustkę. Seks z mężczyznami, których nie kocha, nie koi jej bólu. 
Kilka lat później Daniel wraca do miasta i Sara ponownie wikła się z nim w niszczącą sieć miłości, seksu i 
zemsty. Czy będzie wystarczająco silna, by "ujarzmić bestię"?3. Rachel Hawthorne "Blask księżyca" - pierwsza część serii "Strażnicy Nocy".

Ona i ich dwóch. Musi wybrać, który z nich jest jej bratnią duszą. I tak jak ona czuje zew blasku księżyca…
W tym lesie zginęli rodzice Kayli. Dziewczyna ich nie pamięta, lecz często nawiedzają ją sny, w których ożywa tamta noc. W tych snach widzi księżyc w pełni i słyszy wycie wilków…
Teraz siedemnastoletnia Kayla wraca tu, by stawić czoło swoim lękom. Tu pośród leśnej głuszy spotka Strażników Nocy, pięknych i groźnych jak sama noc. Pozna milczącego Lucasa o srebrzystych hipnotycznych oczach. I odkryje miłość, która wystawi ich oboje na śmiertelne niebezpieczeństwo…


4. Richelle Mead "Kroniki krwi" - uwielbiam "Akademię Wampirów", więc z chęcią zabieram się za  "Kroniki krwi". Jestem w trakcie czytania :)

Sydney jest alchemiczką, członkinią tajnej organizacji stojącej na straży ładu i równowagi na świecie, chroniącej życie ludzi i… sekrety wampirów. Alchemicy skrzętnie zacierają wszelkie ślady działania magii oraz istnienia nadnaturalnych istot. Ich symbolem jest złota lilia wytatuowana na policzku.
Dziewczyna popada w niełaskę, po tym jak udzieliła pomocy Rose Hathaway, uciekinierce oskarżonej o królobójstwo. Teraz udowadnia swoją wierność organizacji, ochraniając morojską księżniczkę Jill Dragomir, której zagrażają zamachowcy.
Między alchemiczką a aroganckim Adrianem Iwaszkowem, towarzyszem Jill, narasta dziwne napięcie, ale Sydney pamięta o swojej zasadzie.
Nigdy nie zadawać się z wampirami.


5. P.C. Cast + Kristin Cast "Przebudzona" - tom 8 "Domu Nocy". Postanowiłam nadrobić zaległości :)

Zoey wróciła z Zaświatów, by zająć należne jej stanowisko najwyższej kapłanki Domu Nocy. Powrót dziewczyny cieszy jej przyjaciół, jednakże pojawia się obawa, czy po stracie Heatha Zoey poradzi sobie z rzeczywistością oraz czy jej związek z atrakcyjnym wojownikiem Starkiem okaże się pocieszeniem.
Tymczasem dla Stevie Rae relacje z Rephaimem, Krukiem Prześmiewcą, stają się coraz cenniejsze. Wiąże ich tajemnicze i potężne Skojarzenie. Nad Domem Nocy wciąż czyha niebezpieczeństwo ze strony Kalony i Neferet, będącej coraz bliżej osiągnięcia nieśmiertelności.
* * *
W najbliższym czasie pojawi się recenzja "Melancholii" Andrzeja F. Paczkowskiego.
You may also like

12 komentarzy:

 1. Ciekawe pozycje :)
  Przyjemnej lektury :)
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja kiedyś bardzo dużo ebooków i mbooków czytałam, obecnie jakoś mniej... Jutro jednak czeka mnie wyjazd i oprócz kilku papierowych książek jestem uzbrojona w dużą ilość mbooków. Również mam Więzy krwi i jestem bardzo ich ciekawa.
  Pozdrawiam!! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam Chelsea Quinn Yarbro. Hrabia Saint - Germain po prostu skradł moje serce. A Hotel Transylvania jest jedną z lepszych książek serii. Bardzo mi się podobało też Pisane krwią.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Ujarzmić bestię" mam w planach, ponieważ opis zaciekawił mnie już jakiś czas temu. Przyjemnej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam ebooki, choć na początku w ogóle nie mogłam się do nich przekonać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przeczytalam tylko jedna ksiazke w wersji ebooka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam w takim razie na recenzje :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie podwędziłabym Ci "Hotel Transylvania", "Blask księżyca" średnio mi się podobał, a "Przebudzona" czeka na mnie na półeczce
  :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Seria ,,Strażnicy Nocy" bardzo mi się podobała :) Czekam na recenzje :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kilka lat temu czytałam mnóstwo e-booków, ale nie ma to jednak jak tradycyjna książka. :) Przyjemnej lektury!

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.