Zapowiedzi wydawnictwa Replika!

4 Comments
Tym razem mam dla Was krótki post z informacją o nowościach wydawnictwa Replika. Dzisiaj spędzam cały dzień w domu w piżamie - a co mi tam! - i mam zamiar nadrobić wszelkie recenzenckie zaległości. Mam nadzieję, że już jutro pojawi się recenzja "Stu imion", bądź "Epic". Jeśli nie to znaczy, że dopadł mnie brak weny i musicie mi wybaczyć. :) Nie no nie musicie, ale byłoby miło. 


OPIS:
Charyzmatyczny, obdarzony nieprzeciętną intuicją dziennikarz
w pojedynku z naśladowcą Hansa Memlinga

Emil Żądło, który zrezygnował z pracy w policji na rzecz dziennikarstwa, przeżywa kryzys. Kryzys wieloraki: związany z pracą, z brakiem natchnienia na nowy artykuł, z finansami, z uczuciami, z życiem w ogóle… Za ostatnie pieniądze kupuje alkohol i papierosy, nie ma siły wstać z łóżka i wziąć się w garść, a na dodatek jego była żona utrudnia mu kontakty z synem i męczy o zaległe alimenty.
Wszystko się zmienia, gdy któregoś razu w nocnym pubie spotyka córkę swojej starej sąsiadki, Dorotę. Młoda kobieta i jej narzeczony tej samej nocy zostają brutalnie zamordowani w niejasnych okolicznościach. Zaintrygowany Emil postanawia pomóc policji w śledztwie.

Emil Żądło to świetnie skonstruowana postać, która od pierwszej chwili wzbudziła moją sympatię.

Agnieszka Lingas-Łoniewska,
 autorka m. in. trylogii Zakręty losu, Szóstego, Łatwopalnych i Brudnego świata


Tytuł: Sąd ostateczny
Autor: Anna Klejzerowicz
Premiera: 7 maja 2014
ISBN: 978-83-7674-287-8
EAN: 9788376742878
Stron: 316
Cena:34,90 zł
Wydawnictwo Replika

OPIS:
Miłość czeka na każdego

Wydawałoby się, że to historia stara jak świat...
On – niepoprawny romantyk – zupełnie niespodziewanie dziedziczy po dziadku uroczą leśniczówkę i piątkę kotów.
Ona po bolesnych doświadczeniach ucieka przed przeszłością na wieś.
Oboje znają się od dziecka... ale Anna nie jest już piegowatą smarkulą, Anią Shirley z zaplecionymi warkoczami i głową w chmurach. Również Michał, choć – jak ona – tęskni za prawdziwą miłością, pierwsze uczuciowe stłuczki ma już za sobą. Spotkanie po latach stopniowo sprawia, że obojgu szybciej biją serca...
...ale życie nie jest wcale takie proste. Najpierw każde z nich będzie musiało policzyć się z przeszłością i poukładać na nowo teraźniejszość – zwłaszcza Michał, w życiu którego jest jeszcze ta druga – Maja.
Czy Anna i Michał podejmą ryzyko i odnajdą wspólną drogę?


Tytuł: Przytul mnie
Autor: Monika Rebizant-Siwiło
Premiera: 25.06.2013
ISBN: 978-83-7674-256-4
Stron: 408
Cena: 34,90 zł
Wydawnictwo Replika


OPIS:
Kolejna po „Chłopcu w pasiastej piżamie” piękna, ujmująca i ciepła historia o przyjaźni, dorastaniu oraz poszukiwaniu własnej tożsamości w świecie skażonym wojną. 

Nad Europą wiszą ciemne chmury – zwiastun II wojny światowej. 
Choć podczas konfliktu Szwecja zachowuje neutralność, ci chłopcy nie mogą spać spokojnie... 

Karin i Eryk Larssonowie, bezdzietne małżeństwo, wychowuje pod swoim dachem młodego Simona. Chłopiec nawet nie domyśla się, że „matka” i „ojciec” nie są jego prawdziwymi rodzicami, choć czuje, jak wiele go od nich różni, nie tylko fizycznie. Karin i Eryk za wszelką cenę starają się ukryć przed Simonem jego prawdziwe, żydowskie pochodzenie – zwłaszcza gdy do kraju docierają echa fali antysemityzmu... 

Tuż po wybuchu wojny w szkole mały Simon zaprzyjaźnia się z Izaakiem i jego rodziną. To Ruben – ojciec Izaaka – staje się dla niego wzorem i autorytetem. W miarę rozwoju wypadków więzi między chłopcami i ich rodzinami coraz bardziej się zacieśniają. Nadchodzi też chwila, w której Simon wreszcie będzie musiał poznać prawdę o samym sobie... 

Książka „Simon i dęby” została przez szwedzkich krytyków okrzyknięta jedną ze stu najlepszych powieści na świecie. W 2011 roku na jej podstawie nakręcono poruszający dramat psychologiczny „Simon och ekarna” (tytuł polski: „Simon i dęby”).
Tytuł: Simon i dęby
Autor: Marianne Fredriksson
Premiera: 10 września 2013
ISBN: 978-83-7674-267-0
Stron: 396
Cena: 34,90 zł
Wydawnictwo Replika

OPIS:
Natasza poznała Krzysztofa na kursie rumby. Początkowo mężczyzna jest dla niej tylko partnerem do tańca i przyjacielem. Kiedy wreszcie kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że mogłoby ich łączyć coś znacznie więcej, ten zaczyna układać sobie życie z inną.

Po długim czasie Natasza i Krzysztof spotykają się ponownie, a tłumione przed laty uczucie wybucha ze zdwojoną siłą. Jest tylko jedno „ale”: Krzysztof zdążył już założyć rodzinę; ma żonę i syna, którego bardzo kocha. Mężczyzna postanawia jednak podzielić swoje życie – i serce – na pół. Natasza w końcu godzi się na bycie „tą drugą”. Ani ona, ani Krzysztof nie domyślają się jednak, że jego żona wie o wszystkim.  Czy Renata będzie w stanie nadal żyć z okłamującym ją mężczyzną dla dobra synka?


Pewnego wieczoru na spotkaniu autorskim Nataszy, która opisała historię swojej wielkiej miłości w najnowszej książce, zjawia się Renata. Wręcza pisarce tajemniczy żółty zeszyt. Opowieść, którą Natasza w nim znajdzie, zupełnie zmieni życie jej samej i małego Jasia…

Natasza i Renata – czuła kochanka i zdradzana żona.
Dwie kobiety, dwie matki, dwie historie.
I jeden mężczyzna, który łączy i dzieli.Tytuł: Jesteś tylko mój
Autor: Joanna Sykat
Premiera: 10 grudnia 2013
ISBN: 978-83-7674-180-2
EAN: 9788376741802
Stron: 220
Cena: 29,90 zł
Wydawnictwo Replika

You may also like

4 komentarze:

 1. Większość pozycji tutaj zaprezentowanych mnie zainteresowała. A myślałam, że "Przytul mnie" miało już swoją premierę. A to zaskoczenie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym przeczytać książkę "Jesteś tylko mój". Bardzo!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nic mnie nie zainteresowało :D
  Ale każdy ma inny gust :D

  OdpowiedzUsuń
 4. pozycja trzecia zainteresowała mnie bardzo, chłopiec w pasiastej piżamie zachwycił i wzruszył mnie niesamowicie, mam nadzieje ze z ta ksiazka bedzie podobnie. Film tez bardzo chętnie zobacze

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.