Leo Babauta "52 zmiany"

2 Comments
INFORMACJE:
Data premiery: 4 grudnia 2013
Wydawnictwo: IUVI (SQN)
Kategoria: poradnik
Ilość stron: 184
Czas czytania: 1 dzień

Nowy Rok już za nami, wiele osób spisuje sobie listę z postanowieniami na 2014 rok. Często znajdują się na niej takie rzeczy jak rzucenie palenia, czytanie większej ilości książek, lub odrabianiu prac domowych. Nie masz pomysłu? Nie wiesz co mógłbyś zmienić? Jeśli masz taki problem to przedstawiam wam, książkę, z której możecie zyskać kilka inspiracji. „52 zmiany” to lektura, która za pomocą małych kroczków może zmienić najbliższy rok na lepsze.

Leo Babauta jest znanym blogerem, prowadzi Zen Habits. W swojej książce opisuje zmiany jakie wprowadził w swoim życiu. Lektura składa się z 52 rozdziałów, zatytułowany tematem jaki będzie poruszany. Autor przedstawia wszystko w prosty sposób, posługuje się językiem codziennym, który nie sprawi nikomu żadnego problemu. Nie znajdziemy tu naukowego bełkotu. To kilka wskazówek. "52 zmiany" dzielą się na rozdziały, każdy zatytułowany jest problemem, jaki porusza. Dalej znajdziemy krótki opis tego zjawiska i przepis jak się go wyzbyć. Jednak wszystko zależy od was. Samo przeczytanie książki nic nie da, należy się postarać. W końcu codzienna medytacja i spacery, oraz utrzymywanie porządku wielu osobom sprawia problem. Autor pokazuje, że metodą małych kroczków można osiągnąć niesamowite efekty. Po co tracić dzień na siedzenie przy komputerze, skoro można zrobić tyle owocnych rzeczy.

"52 zmiany" to ciekawy poradnik, który pomoże wielu osobom w zmienianiu złych nawyków. Został wydany w naprawdę dobrym czasie, w końcu każdy chce by kolejny rok był lepszy. Leo Babauta na pewno wam pomoże. 

Ocena: 6/10

Za możliwość zapoznania się z książką dziękuję wydawnictwu SQN.

You may also like

2 komentarze:

 1. witaj, podczepię się pod ten wpis...

  Przeglądam listę uczestników mojego wyzwania czytelniczego KLASYKA HORRORU. Czy nadal bierzesz w nim udział? Bo nie znalazłam u Ciebie banerka.

  Pozdrawiam,
  Luka

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mam noworocznych postanowień, ale i tak lubię takie poradniki.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.