Liebster Blog #2

5 Comments
Ostatnio otrzymałam kolejną nominację do "Liebster Blog". Tym razem od Weroniki Z. z "Paradise with Books". Zapraszam do odwiedzenia tego bloga. :) Tym razem odpowiadam na aż 13 pytań. 


1. Widzisz w parku książkę na ławce. Podchodzisz i patrzysz, że jest tam karteczka, informująca: ''Drogi kolego/koleżanko! Postanowiłem poszerzać swoją pasję związaną z literaturą i chciałbym podzielić się tym z innymi. Gdy przeczytamy tą książkę, zostawiamy ją w parku, kawiarni, gdziekolwiek. Książka musi być zauważalna, aby wszyscy ją zobaczyli. Wtedy mam nadzieję, że wszyscy zachęcą się do takiej akcji i będą zostawiać tą jedną książkę, jednak ludzie zapamiętają coś i również chętnie zajmą się literaturą''. Co myślisz o takim pomyśle/akcji? Czy byłoby to dla Ciebie możliwe? Czy wzięłabyś udział w czymś takim?
To naprawdę dobry i ciekawy pomysł. Chętnie wzięłabym udział w takiej akcji. W końcu zachęcanie innych do czytania to coś ważnego :) 

2. Przyjaciele zniszczyli Ci książkę, która znaczyła dla Ciebie bardzo dużo. Czy będziesz na nich zła i nie odezwiesz się do nich? Czy może wytłumaczysz im, że niszczenie książek jest okropne i że dla niektórych książki są ważne? Jeśli tak, to jak myślisz - zrozumieją to i będą szanować książki?
Rozpętałabym kolejną wojnę światową. Mój wybuchowy charakterek nie pozwoliłby na zachowanie spokoju. Bez kłótni by się nie odbyło. Tak więc krzykiem przekonałabym, że to co dana osoba zrobiła było podłe i nieodpowiedzialne.

3. Twoja przyjaciółka nie toleruje osób czytających książek. Cały czas obraża ''Mole Książkowe'', ale Ciebie bardzo lubi i nie ma do Ciebie pretensji. Czy czujesz się w pewien sposób obrażona czy może wręcz przeciwnie? I czy wyjaśnisz swojej przyjaciółce, że nie trzeba od razu obrażać osób, które czytają za to, co lubią robić?
W takich sytuacjach starałabym się przekonać przyjaciółkę, że czytanie to naprawdę fajna sprawa. Jak dobrze, że nie mam takich problemów :)

4. Przeglądasz bardzo fajną stronę internetową. Nagle natrafiasz na spojler książki, którą miałaś zamiar przeczytać. Nie jest to mały spojler, to jest wielka informacja, o którą w książce wszystkim chodzi. Czy napiszesz do osoby, która ten spojler zamieściła czy może zignorujesz to i będziesz miała inny sposób na odreagowanie? Jak tak, to jaki? :)
Napiszę mając nadzieję, że naprawi swój błąd i nie zepsuje zabawy innym czytelnikom. Nienawidzę spoilerów! 

5. Czy zamierzasz napisać własną powieść? Jaki to będzie gatunek literacki? Czy sądzisz, że mogłabyś napisać więcej takich książek?
Moim marzeniem jest napisanie własnej powieści. Jeśli by mi się udało to na pewno byłoby to coś z fantasy.

6. Twoje największe marzenie związane z blogiem, lub literaturą?
Chciałabym by mój blog stał się bardziej popularny. Żebym potrafiła zachęcić czytelników do odwiedzania go. I tak jak pisałam pod wcześniejszym punktem: wydanie własnej książki.

7. Jak nazwałabyś czekoladę by zawrzeć w niej coś z książek?
"ChocoBook" 

8. Masz możliwość przeprowadzenia wywiadu z osobą/autorką, która jest dla Ciebie przykładem. Kim jest ta osoba/autor? Jakie zadasz mu pytania?
J.K.Rowling/Edgar Alan Poe/ Stephen King - Skąd taka wyobraźnia? 

9. Są wakacje. Siedzisz na jachcie i nagle książka wypada Ci za burtę. Co zrobisz? Zanurkujesz po nią czy raczej nie? :P
Moje zdolności pływackie pozwalają mi jedynie nie utopić się na 3 metrach głębokości, więc siedzę na tyłku i płaczę za książką.

10. Na jakie książki oczekujesz? Czy według Ciebie rok 2014 będzie bardzo dobrym rokiem?
2014 może być naprawdę dobrym rokiem. Oczekuję nowego wydania "Złodziejki książek" i "Krótki przystanek w drodze do Auschwitz".

11. Jakie blogi często odwiedzasz? Wymień przynajmniej pięć.

12. Jakie masz sny? Czy często Ci się zdarza mieć koszmary? Jak tak, to opisz jaki był najgorszy koszmar i jaki najlepszy sen.
Zazwyczaj nie pamiętam swoich snów. Kiedyś co noc śnił mi się koszmar o tym, że ściga mnie czarny wilk w ciemnym lesie. Kończyło się na tym, że gryzie mnie zawsze w prawą łydkę  i budzę się z bólem w niej.

13. Pani bibliotekarka wyprasza Cię z biblioteki, choć nic nie zrobiłaś. Tutaj wykaż się wyobraźnią i podaj przykład. Dlaczego Pani wyprosiła Cię z biblioteki? :P
Pewnie za długo bym w niej siedziała :)You may also like

5 komentarzy:

 1. bardzo ciekawe odpowiedzi - ostatnia mnie rozbawiła :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję Ci bardzo, że odpowiedziałaś na pytania :*
  Wiem, jaka ja jestem męcząca i moje pytania są męczące i w ogóle xD
  Bardzo ciekawe odpowiedzi. Mamy coś wspólnego (chodzi o 2 punkt). Również jestem strasznie wybuchowa, ale po jakimś czasie wybaczam, choć nadal pamiętam co ta osoba zrobiła.
  Dziękuję Ci jeszcze raz i Pozdrawiam Serdecznie :)

  weronine-library.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Super odpowiedzi! :)
  Też odwiedzam te blogi :3
  Pozdrawiam :3

  OdpowiedzUsuń
 4. Pytanie i odpowiedź nr 9 rozwaliły mnie totalnie xD

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.