"Uniwersytet Potworny"

11 Comments
INFORMACJE:
Premiera: 3 lipca 2013 (Polska), 8 czerwca 2013 (świat)
Gatunek: Animacja, Dla dzieci, komedia
Produkcja: USA

Długi czas wyczekiwałam możliwości obejrzenia "Uniwersytetu Potwornego" ze względu na moją miłość do "Potworów i spółki". Pierwsza część opowiada o dwójce przyjaciół - Mike i James - pracujących w fabryce wytwarzającej energię z krzyku dzieci. Tzw. straszaki wchodzą do pokoju maluchów i jak sama nazwa mówi, straszą je. Nie mam pojęcie ile razy oglądałem tę bajkę. Stała się jedną z moich ulubionych, to na pewno.

"Uniwersytet Potworny" przedstawia czasy, w których Mike Wazowski i James Sullivan studiują na tytułowej uczelni. Okazuje się, że bohaterowie z początku nie przepadali za sobą, wręcz darzyli się nienawiścią. Niestety, albo i stety, obrót spraw zmusił ich do współpracy. By wrócić na kierunek zwany straszologią muszą wygrać konkurs dla najlepszych uczniów. Jednak czy uda im się biorąc pod uwagę ich nieudolną drużynę?


Drugie spotkanie z ulubionymi postaciami nie jest już tak dobre jak pierwsze. Dostajemy dawkę fajnego humoru, animacja o wiele się poprawiła, jednak brakowało mi tego czegoś w bajce. Podobały mi się nawiązania pomiędzy obiema częściami. Bliżej poznajemy bohaterów i ich historię. Prequel ten jest na niższym poziomie, lecz miło można spędzić przy nim czas. 


"Uniwersytet Potworny" na pewno spodoba się fanom "Potworów i spółki". Miło spędziłam czas oglądając tę bajkę. Spodoba się starszym i na pewno młodszym. Moja siostra ciągle każe się straszyć. :) 

Ocena: 6/10
Oto trailer:You may also like

11 komentarzy:

 1. Wiesz,że ja kocham bajki <3
  No jak mała dziewczynka xD
  Oglądałam tą i podoba mi się bardzo ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zabieram się do tej bajki już od dłuższego czasu i ciągle coś mi w tym przeszkadza, ale koniecznie muszę obejrzeć, bo uwielbiam potworki i stworki :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałem krótką przygodę z tą animacją, krótką... muszę w najbliższym czasie do niej wrócić i nieco przedłużyć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. lubie tą bajke więc może się skusze w wolnym czasie .

  OdpowiedzUsuń
 5. "Potwory i spółka" kiedyś uwielbiałam, miałam nawet grę komputerową, gdy byłam w podstawówce. Teraz jednak ta bajka jakoś mnie nie urzeka, za to "Uniwersytet" był bardzo śmieszny. Byłam w kinie z chłopakiem, ale chyba nie zamierzam oglądać jej jeszcze raz.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam animowane bajki, zarówno te z mojego dzieciństwa jak i te trochę późniejsze, jak np "Zaplątani" <3 Ale jakoś nie wiem czemu, nigdy nie miałam czasu by obejrzeć ten film. Muszę koniecznie nadrobić zaległości ;*
  http://nessiesshelves.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiedys oglądałam, ale była zryta kopia i musze to powtórzyć.

  OdpowiedzUsuń
 8. Oglądałam niedawno, mąż włączył córce a ja przysiadłam i film mnie pochłoną :) świetny :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwszą część, "Potwory i spółka" oglądałam kilka razy. Nie było źle, fajnie się przy niej bawiłam, ale szczerze nie była to moja ulubiona bajka twórców Disney Pixar. Drugą część raczej bym sobie odpuściła. Skoro jest gorsza od pierwszej części, to po co mam marnować przy niej czas? Poza tym mało mnie ona interesuje. Wolałabym już obejrzeć jakiś klasyk Disney'a. ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mi się bardzo podobała ta bajka :D

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.