Liebster Blog #3

5 Comments
Kolejna, już trzecia nominacja do Liebster Blog. Tym razem od Hani P. z bloga "Read with Nefmi". Zapraszam na tę stronkę :) A teraz przejdźmy do konkretów. Odpowiadam na kolejna 10 pytań.

1. Jaka jest pierwsza samodzielnie przeczytana przez Ciebie książka? Jak ją wspominasz?
Szczerze to nie mam pojęcia. Dość szybko nauczyłam się czytać i od początku wychowywano mnie na wierszykach Tuwima, czy różnych baśniach. Jednak strasznie wyrył mi się w pamięci "Kubuś Puchatek". Pamiętam, że czytałam go w nocy, tuż przed sprawdzianem z niego. Okropność :) 

2.Jakie gatunki głównie czytasz? Dlaczego?
Zazwyczaj jest to fantasy. Lubię oderwać się od rzeczywistości. Czytuję także dramaty, jednak z nimi spotykam się rzadziej. 

3. Czy masz taką książkę, która polecasz każdemu niezależnie od tego, kto pyta?
Już raz odpowiadałam na podobne pytanie i nic się nie zmieniło. Nadal jest to "Harry Potter". :) 

4.Czym kierujesz się kupując książkę?
Niestety w wielu przypadkach jest to okładka. I strasznie mi za to wstyd! Po prostu one oczarowują czytelnika i nie można się od nich odgonić. Jednak najważniejszy jest dla mnie opis, jeśli ten mnie nie zainteresuje to lektury raczej nie zabiorę do domu.

5.Czy Twoi znajomi z klasy/szkoły wiedzą o tym, że prowadzisz bloga? Jeśli tak to co o tym myślą, a jeśli nie - dlaczego?
Wiedzą, raczej nie mam problemów z dzieleniem się tą informacją. Z większością nie rozmawiam na ten temat, a przyjaciele bardzo mnie wspierają. To bardzo miłe uczucie :) 

6. Co sądzisz o bookcrossingu? Myślisz, że ta akcja naprawdę pomaga, czy tylko daje nieuczciwym osobom szansę na zdobycie darmowej książki?
Szczerze nie mam o tym zdania. 

7.Lubisz wydania kieszonkowe? Dlaczego?/Dlaczego nie?
Ciągle dyskutuję na ten temat z koleżankami, które swoje półki mają wypełnione wydaniami kieszonkowymi. One preferują takie ze względu na niską cenę i możliwość noszenia ich w torbie. Ja jestem przeciwna. Znajdziemy w nich pełno błędów, papier jest gorszej jakości, często łamie się grzbiet. Po prostu gorzej się czyta. Rzadko kiedy sięgam po wydania kieszonkowe. 

8. Czy masz w klasie/wśród znajomych osoby czytające tyle co Ty? Czy raczej jesteś sama w swojej pasji?
Jak o tym pomyślę to wszyscy moi bliscy czytają. Mam od kogo pożyczać książki! Jednak tylko jedna osoba pochłania lektury tak jak ja. W sumie od niej zaraziłam się gatunkiem paranormal romance. :)

9. Jakie masz postanowienie/cel na Nowy Rok?
Pragnę rozwinąć swojego bloga, inne rzeczy nie wpadają mi do głowy :)

10.Przygodę z jakiej książki chciałabyś przeżyć najbardziej? Dlaczego?
Tak jak pisałam, jestem wielką fanką Pottera, więc obejrzenie z bliska Hogwartu i poznanie wszystkich postaci byłoby dla mnie nie lada frajdą :)

Jeszcze raz dziękuję za nominację!You may also like

5 komentarzy:

 1. A ja bardzo lubię wydania kieszonkowe - przede wszystkim ze względu na cenę ;)
  Muszę w końcu przeczytać serię o HP! :)
  Świetne odpowiedzi ! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydania kieszonkowe są atrakcyjne pod względem ceny, ale często jakość wydania i wielkość czcionki jest odstraszająca...
  10. Przeżycie przygód rodem z HP to faktycznie magiczna frajda ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja chyba Kubusia Puchatka nigdy nie przeczytałam, ale myślę sobie właśnie, że trochę szkoda, bo za malucha wręcz uwielbiałam oglądać jego przygody - do dziś wracam do nich. I podobnie jak Ty nie lubię wydań kieszonkowych. Dla mnie nie tylko odstraszająca jest forma w jakiej jest wydawana (w sensie, że się niszczy), ale jak dla mnie nie jest to pełnoprawna książka. To jakaś gorsza wersja dla poczytywaczy, nie moli książkowych.

  OdpowiedzUsuń
 4. Miałabym problem z odpowiedzią na kilka pytań... Po pierwsze, nie pamiętam jaka na początku była moja samodzielnie przeczytana książka :D

  Zmieniłam adres bloga, wcześniej był Marcepankowy Świat Książek, teraz jest http://zrecenzowana.blogspot.com/ :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja właśnie trzecią część Harrego skończyłam. Okładki potrafią zwieść każdego ;)
  PS Bardzo ładny szablon!
  PS 2 Witam u siebie nową czytelniczkę :D

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.